Funkcjonariusze GOI SOK i Policji ujęli mężczyznę, który nadawał sygnał radio-stop

Funkcjonariusze GOI SOK i Policji ujęli mężczyznę, który nadawał sygnał radio-stop

21 września 2023 | Źródło: Straż Ochrony Kolei
PODZIEL SIĘ

Szczecińscy funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei oraz stargardzcy policjanci ujęli 52-letniego mężczyznę, który ma związek z nieuprawnionym nadawaniem sygnału radio-stop. W samochodzie podejrzanego zabezpieczono również amatorski sprzęt łączności radiowej.

 

Fot. Straż Ochrony Kolei

Do zdarzenia doszło we wtorek późnym wieczorem, na terenie stacji kolejowej Stargard. Służba dyżurna z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Stargardzie otrzymała zgłoszenie od dyżurnej ruchu, że na terenie stacji PKP Stargard nieuprawniona osoba korzysta z kanału kolejowego i zakłóca łączność pomiędzy nastawnią dysponującą, a maszynistą i kierownikiem pociągu relacji Warszawa Wschodnia – Szczecin Główny. Błyskawicznie na miejsce skierowano funkcjonariuszy Grupy Operacyjno-Interwencyjnej SOK ze Szczecina oraz powiadomiono Policję.

Podjęto natychmiastowe czynności związane z przeszukaniem terenu kolejowego, które doprowadziły do ujęcia mężczyzny mającego związek z nieuprawnionym nadawaniem sygnału radio-stop. 52-latek przyznał, że zakłócał łączność kolejową. Poinformował mundurowych, że radiotelefon oddał koledze. Jak się później okazało sprzęt łączności radiowej znajdował się w aucie podejrzanego. 

Tym razem nie doszło do żadnych zdarzeń związanych z nadawaniem nieuprawnionego sygnału. Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie wyjaśnia okoliczności incydentu.