Koleje Czeskie uruchomiły testowo kolejną jednostkę RegioFox

Koleje Czeskie uruchomiły testowo kolejną jednostkę RegioFox

22 września 2023 | Źródło: Dopraváček / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Testowe działanie nowych jednostek RegioFox jest prowadzone na liniach regionu Czech Środkowych i Pragi od sierpnia tego roku.

 

Koleje Czeskie uruchomiły testowo kolejną jednostkę RegioFox
Fot. Dopravacek

 

W tym tygodniu ČD rozszerzyło swoją próbną jazdę o kolejne RegioFoxy. Będą one wykorzystywać do 3 jednostek dziennie z pięciu, które są obecnie dostępne do próbnej eksploatacji.

Nowe RegioFoxy będą pokonywać około 1400 kilometrów dziennie i obsługiwać do 38 pociągów w dni robocze. Pozostałe jednostki zostaną wykorzystane do szkolenia personelu, utrzymania operacyjnego i eliminacji usterek zidentyfikowanych podczas próbnej eksploatacji.

Nowe polskie pociągi przewożą pasażerów na liniach S 75 Rakovník - Beroun i S 6 Beroun - Rudná u Prahy - Praga w ramach eksploatacji próbnej. Jednostki muszą przejechać łącznie 50 000 kilometrów podczas próbnej eksploatacji.

Nowe klimatyzowane pociągi są wyposażone w niskoemisyjne silniki Rolls-Royce i mogą być zasilane biopaliwem HVO oprócz konwencjonalnego oleju napędowego. Nowe jednostki są wyposażone w pokładowe Wi-Fi i gniazdka elektryczne 230 V lub porty USB do zasilania laptopów, tabletów i telefonów komórkowych.

RegioFoxy osiągają maksymalną prędkość 120 km/h, moc 750 kW i są wyposażone w nowoczesne technologie sygnalizacyjne i komunikacyjne, takie jak system sterowania pociągiem ETCS i łączność radiowa GSM-R.

Od początku próbnej eksploatacji jednostki RegioFox przejechały prawie 21 000 kilometrów.