Nowoczesność i klasyka – duet idealny w zabezpieczaniu transportu

Nowoczesność i klasyka – duet idealny w zabezpieczaniu transportu

06 listopada 2023 | Źródło: Silny&Salomon
PODZIEL SIĘ

Zapewnienie bezpieczeństwa w transporcie to jedno z głównych wyzwań, z którymi boryka się branża TSL. Rozwiązania cyfrowe stanowią dziś najwyższy poziom zabezpieczeń, który zapewnia efektywność transportu i optymalizację pozostałych elementów łańcucha dostaw. Umiejętność zastosowania nowych technologii, ale i sprawdzonych zabezpieczeń, staje się optymalnym pakietem dla firm zmierzających z duchem czasu.

 

Fot. Silny&Salomon
Branża transportowa mierzy się z wieloma trudnościami, gdzie główne z nich to kradzieże ładunków, niedobór zawodowych kierowców, a także rosnące ceny paliw. Z pomocą w rozwiązaniu pierwszej przychodzą dziś nowe technologie, które prezentowane będą już od 7 do 9 listopada w Centrum EXPO XXI w Warszawie, m.in. na stoisku Silny&Salamon.

– Przybliżymy branży transportowej ofertę zabezpieczeń od zaawansowanych technologicznie po klasyczne, dostosowanych do różnych wyzwań. Przedstawimy także nowość – jednorazową plombę elektroniczną typu high security FLETESEAL®, która zapewnia pełną kontrolę nad przesyłkami w całym łańcuchu dostaw. Chroni ona różne formy ładunku w transporcie, kontenery morskie, naczepy, ciężarówki, przyczepy i wagony kolejowe – zapowiada Katarzyna Bieńkowska, prezes zarządu Silny&Salamon.

Bezpieczeństwo w transporcie na najwyższym poziomie

Zabezpieczenia w transporcie drogowym, szczególnie wielostopniowe i zaawansowane, umożliwiają monitoring ładunku, by w czasie rzeczywistym wykryć próby kradzieży lub uszkodzenia.

– Plomba FLETESEAL®, która działa w systemie “door-to-door”, czyli od momentu nadania przesyłki do jej dostarczenia, łączy w sobie 4 podstawowe funkcje: standardowej plomby kablowej typu High Security zgodnej z normą ISO17712-2013, lokalizatora GPS, alarmu GSM 4G, który wysyła natychmiastowe powiadomienia z danymi GPS, datą i czasem zdarzenia, a także narzędzia ryglującego do drzwi ładunkowych – mówi o nowości Katarzyna Bieńkowska.

Atutem urządzenia jest również łatwa konfiguracja, gotowość do pracy tuż po jego aktywacji, a także szeroki zakres temperatur od -40°C do +65°C, w których działa. Co ważne, dzięki zgodności z normą ISO 17712-2013, może stanowić dowód w sprawie dla nadawcy, spedytora, przewoźnika, odbiorcy czy firmy ubezpieczeniowej.

Innym cieszącym się dużą popularnością, nowoczesnym rozwiązaniem, które wykorzystuje fale radiowe w śledzeniu ładunków i zapobieganiu kradzieży w transporcie, są zabezpieczenia oparte na technologii RFID. O nich również będzie można porozmawiać na ze specjalistami spółki córki, ISS RFID.

Wiedza i doświadczenie w zabezpieczaniu

Wprowadzenie cyfryzacji w zabezpieczaniu transportu pozwala zapewnić najwyższy poziom bezpieczeństwa ładunków, a dostarczane dane dodatkowo optymalizować transport, co obniża koszty i zwiększa efektywność dostaw. By jednak zaprojektować dobrze zabezpieczony łańcuch dostaw, poza otwartością na wdrażanie nowych technologii, niezbędna jest umiejętność ich integrowania z klasycznymi rozwiązaniami, takimi jak plomby linkowe czy kontenerowe, które sprawdzają się w środkach transportu, magazynach, pojemnikach i beczkach. Tradycyjne plomby wyposażone w mechanizmy zabezpieczające dają poczucie pewności, że towary i miejsca są chronione przed manipulacją, nieuprawnionym wejściem czy kradzieżą.

Warto sięgnąć po wiedzę ekspercką i odwiedzić stoisko T3 w hali 3 na Targach TransLogistica, gdzie specjaliści pomogą dopasować optymalny do potrzeb poziom zabezpieczeń.

Więcej informacji o zabezpieczeniach dla różnych produktów w całym łańcuch dostaw można znaleźć w najnowszej wersji bezpłatnego Poradnika 2023 - Jak dobrać skuteczne zabezpieczenie oraz na www.plomby.biz i www.pakowanie.biz oraz na profilach LinkedIn: Silny & Salamon Sp. z o.o. (profil główny) i Silny & Salamon - autoryzowany dystrybutor SEE - Autobag.

* * *

Firma Silny&Salamon dysponuje ponad 30-letnim doświadczeniem w dostarczaniu rozwiązań, zwiększających bezpieczeństwo w transporcie i logistyce, oraz w automatyzacji procesów pakowania w wielu branżach. Rozpoczęła działalność w 1989 roku jako mała rodzinna firma handlowa, której celem było wprowadzenie nowoczesnych sposobów pakowania, zamykania i zabezpieczania produktów. Dziś to sprawdzony partner w biznesie, zapewniający skuteczne rozwiązania w transporcie, logistyce i procesach produkcyjnych. Wielu klientów jest związanych z firmą ciągłą współpracą od wielu lat, należą do nich m.in.: PCC Intermodal, Grupa Azoty, Carrefour czy Neuca.

Spółka znalazła się ponownie na liście Diamentów 2022 miesięcznika Forbes Polska, wśród firm wyróżniających się tempem rozwoju, z pozytywnym ratingiem wiarygodności i ryzyka współpracy, które jednocześnie mają wysoką płynność bieżącą i nie zalegają z płatnościami w ciągu ostatnich trzech lat.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Nietrzeźwy kierowca VW Polo utknął na przejeździe kolejowo-drogowym Nietrzeźwy kierowca VW Polo utknął na przejeździe kolejowo-drogowym
Następny artykuł Rusza wielka inwestycja kolejowa na Pomorzu Rusza wielka inwestycja kolejowa na Pomorzu