Magia świąt na dworcu kolejowym w Wilnie.

Magia świąt na dworcu kolejowym w Wilnie.

30 listopada 2023 | Źródło: LTG / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Wraz z rozpoczęciem sezonu świątecznego Dworzec Wileński został udekorowany świątecznymi ozdobami. Jeszcze przed wejściem na stację pasażerów wita udekorowana fasada zabytkowego budynku, zielona choinka o wysokości 7,3 metra w głównej poczekalni oraz świąteczne dekoracje na peronie.

 

Magia świąt na dworcu kolejowym w Wilnie.
Fot. LTG

 

Fot. LTG

 

W tym roku świątecznym symbolem Dworca Wileńskiego jest zegar - jedna z głównych atrakcji stacji. Stał się on centralnym punktem tegorocznych dekoracji, zachęcając do zatrzymania się na chwilę, nie spieszenia się i zanurzenia w świątecznej bajce.

 

Fot. LTG

 

Stacja została udekorowana przez firmę MPJ. Świąteczne dekoracje będzie można podziwiać na Dworcu Wileńskim do 7 stycznia.

 

Fot. LTG

 

Po prawie rocznej przebudowie Dworzec Wileński został otwarty dla podróżnych w zeszłym tygodniu. Wkrótce znajdą się na nim lokale gastronomiczne i różne punkty usługowe. Odnowiony dworzec jest teraz wygodniejszy i bardziej atrakcyjny zarówno dla podróżnych, jak i firm. Dla wygody odwiedzających stworzono trzy strefy: strefę gastronomiczną, w której otwarto sklep sieci handlowej Iki, a wkrótce zostanie otwarty kolejny lokal gastronomiczny, przytulną strefę wypoczynkową w głównej poczekalni oraz strefę handlową, w której otworzą się interesujący dla podróżnych usługodawcy. 

Na dworcu działa już odnowione centrum informacyjne, a dla spieszących się na pociąg wkrótce dostępne będą punkty z przekąskami i daniami na wynos.

 

Fot. LTG