DB: 10 000 dodatkowych miejsc dziennie i oferty dla kibiców podczas UEFA EURO 2024

DB: 10 000 dodatkowych miejsc dziennie i oferty dla kibiców podczas UEFA EURO 2024

01 grudnia 2023 | Źródło: Deutsche Bahn / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W Deutsche Bahn (DB) wszystkie sygnały wskazują na piłkę nożną: dzięki specjalnym ofertom i większej liczbie pociągów podczas meczów Mistrzostw Europy wszyscy kibice i 24 reprezentacje narodowe mogą podróżować w przyjazny dla klimatu sposób podczas zbliżającego się UEFA EURO 2024™. W dniach meczów DB będzie oferować prawie 10 000 dodatkowych miejsc dziennie w pociągach ICE i Intercity.

 

Fot. Deutsche Bahn AG / Oliver Lang

 

Dr Michael Peterson, członek zarządu DB ds. dalekobieżnego transportu pasażerskiego: "UEFA chce zorganizować przyjazne dla klimatu Mistrzostwa Europy w piłce nożnej w Niemczech w 2024 roku. Z niecierpliwością czekamy na wsparcie UEFA EURO 2024™ jako silny partner. Duże wydarzenia przyjazne dla klimatu mogą być organizowane wyłącznie koleją. Wynika to z faktu, że podróże ludzi do i z takich wydarzeń są odpowiedzialne za nawet 80 procent emisji. Na przyszłoroczne zrównoważone Mistrzostwa Europy pojedzie wszystko, co się da - i to dużo. Tylko w tym roku co miesiąc otrzymywaliśmy trzy zupełnie nowe pociągi ICE".

Z biletem DB Ticket EURO 2024 za 29,90 euro na UEFA EURO 2024

Każdy, kto posiada bilet na mecz i podróżuje na terenie Niemiec, może zakupić bilety ze zniżką na podróż tam i z powrotem. Kosztują one 29,90 euro za podróż i można je rezerwować od 17 stycznia na stronie bahn.de/db-fussball-ticket.

Po raz pierwszy przygotowano również specjalną ofertę dla posiadaczy biletów z innych krajów europejskich - mogą oni nabyć bilet Interrail Pass na UEFA EURO 2024 z 25-procentową zniżką, umożliwiającą podróżowanie do i z Niemiec z 32 krajów. Klienci mogą wybierać między różną liczbą dni podróży, w których bilet może być wykorzystywany do dowolnej liczby podróży na terenie Niemiec, a także do podróży do i z imprezy. Interrail Pass EURO 2024 można również nabyć od 17 stycznia. Dalsze informacje będą dostępne w przewodniku UEFA Event Guide od 2 grudnia: uefa.com/euro2024/event-guide.

10 000 dodatkowych miejsc dziennie

DB spodziewa się dziesiątek tysięcy dodatkowych podróżnych w pociągach do miejsc wydarzeń. W ramach strategii "Strong Rail" DB obrała kurs na rozbudowę floty na wczesnym etapie. Obecnie ma dostęp do nowoczesnej floty ICE, która w nadchodzących miesiącach wzrośnie do ponad 400 pojazdów. DB znacznie rozszerza swój rozkład jazdy w okresie turniejowym. Na przykład będzie korzystać z dłuższych pociągów ICE i oferować pociągi w dodatkowe dni. Ponadto codziennie kursować będzie 14 specjalnych pociągów na mistrzostwa Europy. Oznacza to, że w rozkładzie jazdy na czas rozgrywek zaplanowano już 10 000 dodatkowych miejsc. Usługa zostanie uzupełniona o kolejne dodatkowe przejazdy, gdy wyniki losowania fazy grupowej EURO zostaną sfinalizowane i będzie jasne, na których połączeniach potrzebna będzie dodatkowa przepustowość. Kolejne pociągi specjalne zostaną zaplanowane z krótkim wyprzedzeniem na rundę finałową.

Dodatkowa przepustowość jest przeznaczona przede wszystkim na połączenia późnym wieczorem i w nocy, aby zaoferować wiele opcji podróży z meczów. W okresie turnieju DB prawie podwoi opcje podróży po godzinie 23:00 z 10 miast, w których rozgrywane będą mecze do 20 najbardziej ruchliwych przystanków dalekobieżnych.

10 stadionów na których rozgrywane będą mecze w ramach UEFA EURO 2024:

  • Stadion Berlin, UEFA EURO 2024
  • Stadion Dortmund, UEFA EURO 2024
  • Stadion Düsseldorf, UEFA EURO 2024
  • Stadion Frankfurt, UEFA EURO 2024
  • Stadion Gelsenkirchen, UEFA EURO 2024
  • StadionHamburg, UEFA EURO 2024
  • StadionKöln, UEFA EURO 2024
  • StadionLeipzig, UEFA EURO 2024
  • StadionMünchen, UEFA EURO 2024
  • Stadion Stuttgart, UEFA EURO 2024