Trzy floty Hitachi Rail zdobywają wiodącą brytyjską nagrodę za niezawodność

Trzy floty Hitachi Rail zdobywają wiodącą brytyjską nagrodę za niezawodność

06 grudnia 2023 | Źródło: Hitachi Rail / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Floty Hitachi Rail zdobyły trzy oddzielne nagrody w konkursie Golden Spanner Awards 2023. Floty zostały nagrodzone za wyjątkową wydajność i niezawodność w ciągu ostatnich 12 miesięcy, co jest wynikiem współpracy z klientami, niestrudzonej pracy zespołów konserwacyjnych i inwestycji w nowe rozwiązania cyfrowe.

 

Fot. Hitachi Rail

 

Flota Hull Trains Paragon (klasa 802) drugi rok z rzędu otrzymała złoto - najwyższe możliwe wyróżnienie - w kategorii międzymiastowych pociągów nowej 2. generacji. W tej samej kategorii flota Lumo (Class 803) została nagrodzona srebrem. Pokazuje to, w jaki sposób floty i konserwacja Hitachi Rail pomogły przekształcić niezawodność na linii East Coast Mainline.

Ostatnie złoto zostało przyznane flocie Express (Class 385) ScotRail, w kategorii Elektrycznych Zespołów Trakcyjnych (EMU) drugiej generacji.

Golden Spanner Awards, organizowane przez Modern Railways, to najbardziej prestiżowe nagrody w branży kolejowej za niezawodność taboru, celebrujące najlepsze praktyki i utrzymanie taboru kolejowego w Wielkiej Brytanii.

Jim Brewin, dyrektor generalny na Wielką Brytanię i Irlandię w Hitachi Rail, powiedział: "Dzielimy się tymi nagrodami i sukcesami z naszymi klientami, ponieważ ich codzienna współpraca ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia, że wspólnie bijemy nowe rekordy niezawodności. Ogromne gratulacje dla naszych zespołów utrzymania ruchu, których sposób myślenia "zawsze ulepszaj" stawia ich na czele naszej cyfrowej transformacji utrzymania ruchu, która wyznacza branżowy punkt odniesienia w zakresie niezawodności. Nasze rozwiązania cyfrowe są częścią szerszej inwestycji Hitachi Rail w Wielkiej Brytanii, która przyniesie ponad 640 milionów funtów korzyści brytyjskiej gospodarce w 2023 roku".

Cyfrowa konserwacja odegrała ważną rolę w utrzymaniu stałego wysokiego poziomu dostępności pociągów w całej sieci kolejowej. Oferta cyfrowego utrzymania Hitachi Rail obejmuje pokładowe systemy danych i monitorowania, które rejestrują informacje o pociągu w czasie rzeczywistym. Zmniejsza to przestoje w zajezdni i cyfrowo optymalizuje działania konserwacyjne.

Martijn Gilbert, dyrektor zarządzający Hull Trains, powiedział: "Nasza flota Hitachi o wartości 60 mln funtów nadal rośnie w siłę. To był trudny rok dla wielu operatorów kolejowych, ale Hull Trains konsekwentnie dostarczał naszym klientom. Przed zeszłorocznym sukcesem w Golden Spanners, nie zostaliśmy docenieni od 2016 roku. Zdobycie złotej nagrody dwa lata z rzędu jest więc świadectwem niezawodności usług, których ludzie oczekują od Hull Trains. Jesteśmy obecnie najbardziej niezawodnym operatorem kolejowym w Anglii".

David Lister, dyrektor ScotRail ds. bezpieczeństwa, inżynierii i zrównoważonego rozwoju, powiedział: "Wspaniale jest widzieć naszą flotę Class 385 docenioną w konkursie Golden Spanner Awards. To zwycięstwo nie tylko dla Szkockich Kolei, ale przede wszystkim dla naszych klientów. Od czasu ich wprowadzenia, pociągi klasy 385 okazały się niezawodną i niezawodną flotą pociągów, co jest dokładnie tym, czego oczekują nasi klienci i jest świadectwem współpracy zespołów ScotRail i Hitachi".