50. lokomotywa Vectron dostarczona do Alpha Trains Group

50. lokomotywa Vectron dostarczona do Alpha Trains Group

01 lutego 2024 | Źródło: Alpha Trains / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Z przyjemnością ogłaszamy ważny moment w naszej współpracy z firmą Siemens Mobility, jakim jest przekazanie 50. lokomotywy Vectron podczas specjalnej ceremonii w warsztacie Siemens w Monachium/Allach.

 

Fot. Alpha Trains

 

To wydarzenie nie było tylko świętem liczb. Było to oświadczenie o długoterminowych i opartych na współpracy relacjach, jakie łączy nas z firmą Siemens.

Fernando Pérez, dyrektor generalny Alpha Trains Group: „To wspaniały moment i podkreśla, że na pierwszym miejscu stawiamy potrzeby naszych klientów poprzez silniejsze partnerstwo z naszymi dostawcami i inwestycje w nowoczesne, najnowocześniejsze lokomotywy”.

„Jesteśmy zachwyceni możliwością upamiętnienia tego kamienia milowego wspólnie z Alpha Trains. Nasze najnowocześniejsze lokomotywy Vectron zapewniają naszym klientom wyjątkową niezawodność i elastyczność zarówno w transporcie pasażerskim, jak i towarowym w całej Europie” – dodaje Steffen Bobsien, wiceprezes ds. lokomotyw i pasażerów Autokary w Siemens Mobility.

Lokomotywa Vectron doskonale wpisuje się w zaangażowanie Alpha Trains w dostarczanie zrównoważonych rozwiązań kolejowych wspierających przejście z transportu drogowego na kolejowy i pomagających zmniejszyć emisję CO2. Vectron DualMode 248-055 został przekazany naszemu nowemu niemieckiemu klientowi LEG Leipziger Eisenbahnverkehrsgesellschaft mbH.