Union Pacific świętuje otwarcie terminalu intermodalnego w Phoenix

Union Pacific świętuje otwarcie terminalu intermodalnego w Phoenix

13 lutego 2024 | Źródło: Union Pacific / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Jak ogłosiła firma, obiekt jest gotowy do obsługi jednego z najszybciej rozwijających się rynków w Stanach Zjednoczonych i połączenia południowego zachodu z międzynarodowymi portami w południowej Kalifornii. Celem jest przeniesienie większej liczby ciężarówek z dróg na tory. Obiekt został oficjalnie oddany do użytku 1 lutego.

 

 

Fot. Union Pacyfic

Union Pacific otworzył nowy międzynarodowy terminal intermodalny w samym sercu Phoenix, zapewniając klientom zrównoważoną opcję kolejową między portami oceanicznymi w basenie Los Angeles a szybko rozwijającym się południowo-zachodnim regionem kraju.

Nowy terminal jest własnością i będzie obsługiwany przez Union Pacific. Jest on zlokalizowany w śródmiejskiej stacji kolejowej Union Pacific i będzie miał możliwość rozwoju, aby sprostać zapotrzebowaniu klientów.

"Cieszymy się, że możemy zaoferować regionalnym nadawcom i odbiorcom w Arizonie szybką, zrównoważoną opcję transportu kolejowego do i z południowej Kalifornii, która jest konkurencyjna cenowo i usuwa ciężarówki z zatłoczonych autostrad w naszym kraju, z możliwością rozszerzenia oferty i rozwoju w przyszłości" - powiedział Kenny Rocker, wiceprezes wykonawczy ds. marketingu i sprzedaży w Union Pacific.

Nowy obiekt został otwarty wraz ze wsparciem transportowym zapewnianym przez Duncan & Son Lines, rodzinną firmę logistyczną z Buckeye w Arizonie, która koncentruje się głównie na międzynarodowym transporcie kontenerów z portów Long Beach i Los Angeles.

"Duncan & Son Lines z dumą współpracuje z Union Pacific nad tym innowacyjnym rozwiązaniem kolejowym, które zapewni naszym klientom kolejną opcję usługi w celu zmniejszenia emisji spalin z samochodów ciężarowych" - powiedział David Duncan, wiceprezes ds. operacyjnych w Duncan & Son Lines.

Nowa usługa pozwoli klientom na zamianę długodystansowego ruchu ciężarówek na transport kolejowy, oszczędzając 380 mil na trasie między Los Angeles a Phoenix. Transport towarów pociągiem zamiast ciężarówką zmniejsza emisję gazów cieplarnianych o 75%.

Nowy terminal jeszcze bardziej rozszerza intermodalny ślad Union Pacific, który jest największy w Ameryce Północnej z najbardziej bezpośrednimi usługami od wybrzeża do wybrzeża.