LTG Cargo zakończyło swój pierwszy testowy przejazd przez Łotwę do Estonii

LTG Cargo zakończyło swój pierwszy testowy przejazd przez Łotwę do Estonii

23 lutego 2024 | Źródło: LTG Cargo
PODZIEL SIĘ

LTG Cargo, spółka z Grupy LTG, która stale zwiększa zakres swoich usług i wolumen transportu międzynarodowego na Zachód, przygotowuje się do uruchomienia usług frachtowych we wszystkich krajach bałtyckich. Firma przeprowadziła swój pierwszy ciągły pilotażowy kurs z Litwy przez Łotwę do estońskiej stacji Valga. Transport towarów został zorganizowany w ramach możliwości LTG Cargo, co oznacza, że wszystkie rozwiązania logistyczne na trasie zostały zapewnione niezależnie.

 

Fot. LTG Cargo

 

„Jazdę próbną przeprowadzono jedną lokomotywą Siemens przez wszystkie trzy kraje bałtyckie, dzięki czemu ładunek klientów mógł być transportowany w sposób bardziej konkurencyjny na trasie międzynarodowej, bez konieczności poświęcania czasu na ponowne sprzęganie zestawów wagonowych na każdej granicy.

Dziś posiadamy już certyfikaty bezpieczeństwa przewoźnika Agencji Kolejowej Unii Europejskiej i krajowych organów bezpieczeństwa krajów bałtyckich wymagane dla przewozów międzynarodowych w krajach bałtyckich, a także przeprowadziliśmy już pierwszy pilotażowy przejazd z Litwy do pierwszej stacji granicznej w Estonii” – mówi Eglė Šimė, dyrektor generalny LTG Cargo.

 

Fot. LTG Cargo 

 

Powiedziała, że ​​firma planuje w najbliższej przyszłości rozpocząć obsługę transportów przez wszystkie trzy kraje bałtyckie. Rozszerzając swoją działalność na kraje bałtyckie, firma dąży do zapewnienia swoim klientom konkurencyjnych usług zielonej logistyki zarówno na Litwie, jak i w pozostałych krajach bałtyckich. Nowa trasa stanowi także ważny krok w przygotowaniach spółki do przyszłych usług towarowych w północnym korytarzu – Rail Baltica.

Firma od roku przygotowywała się do transportu towarowego w krajach bałtyckich. Proces certyfikacji za granicą wyróżnia się złożonością i trudnością. Obejmowało przygotowanie 400 kluczowych dokumentów i kolejnych 300 załączników, które miały wykazać, że LTG Cargo jest gotowe do korzystania z infrastruktury pozostałych krajów bałtyckich oraz do spełnienia wszelkich obowiązków bezpieczeństwa i prawa.

LTG Cargo, spółka należąca do Grupy LTG, zajmująca się transportem towarowym, kontynuuje obecnie aktywne działania integracyjne i ekspansji na Zachodzie. Firma świadczy usługi w zakresie transportu towarowego, logistyki i spedycji, załadunku towarów, naprawy lokomotyw i wagonów oraz wynajmu wagonów na Litwie i za granicą. LTG Cargo utworzyło i zarządza LTG Cargo Polska w Polsce i LTG Cargo Ukraina na Ukrainie.