Leszek Bonna - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego zaprasza na Forum Fracht 2024.

Leszek Bonna - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego zaprasza na Forum Fracht 2024.

27 lutego 2024 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Z dużą przyjemnością chciałem Państwa zaprosić na XII już Forum Transportu Intermodalnego „Fracht 2024”. Wydarzenie to posiada ugruntowaną markę, skupiając w jednym miejscu szerokie grono uczestników z kraju i zagranicy (m.in. z Ukrainy, Kazachstanu, Gruzji czy państw azjatyckich) reprezentujących branżę transportowo-logistyczną oraz morską - pisze Leszek Bonna - Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Prezes Stowarzyszenie Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk.

Wicemarszałek Województwa Pomorskiego, Leszek Bonna Fot. UMWP

 

Obok środowisk biznesowych, naukowych i eksperckich, w forum uczestniczą także podmioty publiczne, a w tym polskie samorządy regionalne. Stąd województwo pomorskie od lat jest aktywnym uczestnikiem Forum, podobnie jak Stowarzyszenie Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk, któremu mam zaszczyt przewodzić.

Tym razem obrady Forum będą toczyły się w Sopocie, nieopodal morskich portów w Gdańsku i Gdyni, których dostępność i potencjał stają się niezwykle istotne z punktu widzenia ich konkurencyjności. Eksperci z Polski i z zagranicy, przedstawiciele nowo wybranego parlamentu i rządu oraz władz samorządowych będą musieli zmierzyć się z aktualnymi problemami i postulatami przedsiębiorców oczekujących realizacji niezbędnych inwestycji infrastrukturalnych i wprowadzenia rozwiązań formalno-prawnych i ekonomicznych, które przyczynią się do wzrostu wielkości przewozów.

W ostatnich dwóch latach byliśmy świadkami bezprecedensowych wydarzeń, które w sposób znaczący przyczyniły się do przemian w światowej gospodarce i dywersyfikacji globalnych łańcuchów dostaw.

Zarówno wojna w Ukrainie, jak i na Bliskim Wschodzie stwarzają okoliczności, z którymi muszą się mierzyć nie tylko politycy, ale i porty morskie oraz operatorzy transportu intermodalnego. Istotnym wyzwaniem będzie dla nas sprostanie wymogom Europejskiego Zielonego Ładu w konsekwencji dekarbonizacji transportu oraz zwiększenia roli technologii intermodalnych.

Wierzę, że debata taka jak Forum przyczyni się nie tylko do lepszego zrozumienia problemów branży logistycznej w niestabilnych czasach, ale także wypracuje adekwatne odpowiedzi na nurtujące nas pytania współczesnej gospodarki.

Leszek Bonna

Wicemarszałek Województwa Pomorskiego,

Prezes Stowarzyszenie Polskich Regionów Korytarza Transportowego Bałtyk-Adriatyk.