Złodziejski proceder na kolejowym szlaku

Złodziejski proceder na kolejowym szlaku

24 marca 2024 | Autor: insp. Piotr Żłobicki | Źródło: Straż Ochrony Kolei / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Na gorącym uczynku procederu przestępczego, funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z grupy operacyjno-interwencyjnej w Katowicach ujęli sprawcę kradzieży. 55-latek wycinał brzeszczotem przewody aluminiowe przy torach kolejowych. Odzyskane mienie stanowiło własność Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu.

 

Fot. Straż Ochrony Kolei

 

Do zdarzenia doszło w środę, 20 marca br. na torach szlakowych Mysłowice – Szabelnia. Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej Straży Ochrony Kolei z Katowic realizując ustawowe zadania na obszarze kolejowym zauważyli na torowisku mężczyznę, który ingeruje w elementy nawierzchni  torowej.

W trakcie podjętej interwencji funkcjonariusze GOI ujęli na gorącym uczynku sprawcę kradzieży. Jako dowody rzeczowe zabezpieczono dwie linki łącznika między tokowego powrotnego sieci trakcyjnej o łącznej długości 6 metrów. 55-letni mężczyzna wyposażony był w brzeszczot do cięcia metalu. O zdarzeniu poinformowano Komendę Miejską Policji w Mysłowicach, PGE Energetyka Kolejowa oraz Zakładu Linii Kolejowych w Sosnowcu