Statuetki Forum Transportu Intermodalnego FRACHT wręczone podczas uroczystej Gali

Statuetki Forum Transportu Intermodalnego FRACHT wręczone podczas uroczystej Gali

25 marca 2024 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Kulminacyjnym momentem XII edycji Forum Transportu Intermodalnego Fracht, które po 4 latach wróciło na Pomorze do Sopotu, była Gala wieńcząca pierwszy dzień wydarzenia, podczas której wręczone zostały Statuetki firmom i osobom, zdaniem organizatorów wnoszących wybitny wkład w rozwój transportu i logistyki, zwłaszcza w obszarze transportu intermodalnego. 

 

„Usta milczą dusza śpiewa” z  operetki „Wesoła wdówka”. Aleksandra Łaska, Sopran, Daniel Mirosław, Baryton Fot. Kurier Kolejowy

 

Wręczenie statuetek miało miejsce podczas uroczystej gali - kolacji biznesowej, która przeciągnęła sie do późnych godzin nocnych, stając się miejscem nawiązania wielu kontaktów biznesowych i dyskusji kuluarowych.

Statuetki wręczone zostały przez Elżbietę Bodio, Wiceprezesa Polsko Ukraińskiej Izby Gospodarczej, Jacka Piechotę, Prezesa Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej i Międzynarodowego Stowarzyszenia Europa-Północ-Wschód (ENEIA) i Janusza Piechocińskiego, Prezesa Izby Przemysłowo-Handlowej Polska-Azja, Przewodniczącego Rady Programowej Forum Transportu Intermodalnego Fracht.

Do grona wyróżnionych w ciągu 12 lat  przez Forum Transportu Intermodalnego Fracht dołączyli:

TT-Line S.A.

TT-Line łączy w sobie zalety szlaków morskich, kolejowych i drogowych, tworząc atrakcyjną sieć. Trasa morska przez Bałtyk łączy najważniejsze węzły intermodalne w Norwegii, Szwecji, Niemczech i Włoszech. Wszystkie połączenia są optymalnie zintegrowane z efektywnym rozkładem jazdy  usług promowych, dzięki czemu  ładunki docierają  do celu szybko, bezpiecznie, oszczędnie i w sposób przyjazny dla środowiska. Jako jedyni jak dotąd, TT-line oferuje kompleksowe rozwiązania intermodalne do Szwecji i Norwegii dla naczep drogowych. TT-Line to prywatne przedsiębiorstwo żeglugowe, istniejące na rynku od 1962, roku  w Polsce od 2014 roku, na Litwie od 2018.

 

Nagrodę odebrała Anna Wencel, Prezes Zarządu Spółki. Fot. Kurier Kolejowy

 

Freightliner PL

Freightliner PL to jeden z wiodących przewoźników kolejowych na polskim rynku. Specjalizuje się w świadczeniu usług przewozowych dla przemysłu oraz logistyki, oferując kompleksowe rozwiązania transportowe. Firma posiada nowoczesny tabor kolejowy oraz wyspecjalizowaną kadrę, co umożliwia efektywne i terminowe realizowanie zleceń. Dzięki strategicznej lokalizacji oraz szerokiej sieci połączeń, Freightliner PL jest nie tylko istotnym graczem na rynku krajowym, ale także odgrywa istotną rolę w międzynarodowych przewozach. Jako firma zorientowana na innowacje, ciągle poszukuje nowych sposobów optymalizacji procesów logistycznych, co sprawia, że jest cenionym partnerem biznesowym w sektorze transportowym.

 

Nagrodę oddebrał Ryszard Kaczmarek, Dyrektor d.s. Rozwoju Usług Intermodalnych. Fot. Kurier Kolejowy

 

ALZA Cargo to wciąż młody ale juz renomowany przewoźnik kolejowy, który specjalizuje się w kompleksowych usługach logistycznych. Firma oferuje szeroki zakres usług, w tym transport intermodalny, spedycję kolejową oraz usługi magazynowe. Dzięki nowoczesnemu taborowi oraz zaawansowanym systemom monitorowania przesyłek, ALZA Cargo zapewnia szybkie, bezpieczne i efektywne dostawy. Firma jest znana z profesjonalnego podejścia do klienta oraz elastyczności w dostosowywaniu się do indywidualnych potrzeb. Dążąc do ciągłego doskonalenia, ALZA Cargo angażuje się również w projekty związane z zrównoważonym transportem oraz innowacjami w sektorze logistycznym.

 

Nagrodę odebrał Sławomir Sobotka, Prezes Zarządu. Fot. Kurier Kolejowy

 

Treedent Group Sp. z o. o.

Treedent Group Sp. z o.o. jest cenionym międzynarodowym operatorem logistycznym, który świadczy kompleksowe usługi w zakresie transportu i logistyki głównie w krajach WNP oraz w Polsce. Firma specjalizuje się w organizacji międzynarodowych przesyłek, zarządzaniu łańcuchem dostaw oraz magazynowaniem. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnych technologii i elastycznemu podejściu do klienta, Treedent Group zapewnia skuteczne i efektywne rozwiązania logistyczne, dostosowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. To przedsiębiorstwo wyróżniające się wysoką innowacyjnością i nakładami inwestycyjnymi.

Treedent Group oferuje w Woli Baranowskiej specjalistyczne przeładunki, magazynowanie obsługę przesyłek ponadgabarytowych oraz usługi spedycyjne - celne w eksporcie i imporcie.

 

Nagrodę odebrał Arkadiusz Zuzaniuk, Prezes Zarządu. Fot. Kurier Kolejowy.

 

ZET Transport

ZET Transport to rodzinna firma transportowa,której początki sięgają 1983 roku i jednoosobowej działalności Józefa Załubskiego Seniora, który wraz z synami założył spółkę. Dzisiaj to wiodąca w Polsce i nie tylko firma transportowo logistyczna. Na przestrzeni 30 lat poprzez: nieustanny rozwój, poszerzanie wiedzy, kompetencji, obserwacje potrzeb rynku i odpowiadanie na te oczekiwania stała się firmą o stabilnej pozycji rynkowej..

Głównym profilem działalności firmy jest świadczenie usług z zakresu logistyki oraz transportu Firma oferuje transport drogowy, intermodalny, z wykorzystaniem nadwozi wymiennych BDF, spedycję lotniczą, morską i kolejową, usługi związane zmagazynowaniem, a także usługi celne, produkcję opakowań.

Firma posiada wiele certyfikatów, ma status certyfikowanego agenta w przewozach przesyłek lotniczych, który nadawany jest przez Urząd Lotnictwa Cywilnego, ma spółki zależne w kraju i za granicą m.in. na Ukrainie.

Obecny pierwszego dnia forum  Prezes Zarządu ZET Transport, ze względu na zagraniczny wyjazd służbowy, musiał opuścić Sopot tuż przed wieczorną Galą. Nagroda zostanie wręczona na najbliższym wydarzeniu organizowanym przez Polsko-Ukraińską Izbę Gospodarczą.

 

Współtwórca pomysłu organizacji Forum Transportu Intermodalnego FRACHT - Grzegorz Mocarski.

 

Statuetkę przeznaczoną dla indywidualnego laureata otrzymał Grzegorz Mocarski, obecnie Prezes Zarządu Pomorskiej Kolei Metropolitarnej, przed dwunastoma laty Dyrektor Departamentu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego, współkreator projektu Forum Transportu Intermodalnego FRACHT. 

Gala była nie tylko ucztą dla smakoszy, ale także okazją do wyjątkowych przeżyć związanych z wysłuchaniem koncertu parti wokalnych ze znanych widowisk operowych i operetkowych. Goścmi uczestników Forum byli: 

Aleksandra Łaska, Sopran. Absolwentka Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina oraz Akademii Muzycznej w Łodzi. Studiowała również w Konserwatorium Muzycznym w Wenecji. Występowała między innymi jako Fiordiligi w Cosi fan tutte oraz Susanna w Weselu Figara Mozarta w Operze Wrocławskiej, Pierwsza siostrzenica w Peterze Grimesie w Teatrze Wielkim Operze Narodowej w Warszawie a także jako Zofia w „Halce” w Polskiej Operze Królewskiej. W tym sezonie zadebiutuje jako Tosca w Operze Lubelskiej.

 

Aleksandra Łaska, Sopran. Fot. Kurier Kolejowy

 

Daniel Mirosław, Baryton. Absolwent Juilliard School, Guildhall School of Music and Drama, oraz Akademii Muzycznej w Łodzi.
W tym sezonie debiutuje jako Alfio/Tonio w Toulon i Scarpia w Santiago, Chile. W zeszlych sezonach występował jako Gerard w Andrea Chenier w St. Gallen, Sprecher w
Czarodziejskim Flecie w Zurychu, Lago w Hannoverze, Scarpia w operze w Toulon i Nancy.

 

Daniel Mirosław, Baryton. Fot. Kurier Kolejowy

 

Na fortepianie towarzyszyła im pianistka - Ewa Pelwecka.

Ewa Pelwecka jest uznaną pianistką o wyjątkowym talencie i szerokim repertuarze muzycznym. Jej niezwykła interpretacja utworów oraz techniczna wirtuozeria zdobyły uznanie zarówno w kraju, jak i za granicą. Pelwecka regularnie występuje na koncertach solowych oraz z renomowanymi zespołami kameralnymi i orkiestrami symfonicznymi. Jej interpretacje cechuje precyzja wykonania, wrażliwość artystyczna oraz głębokie zrozumienie dzieła muzycznego. Ewa Pelwecka jest również aktywna jako pedagog, dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem z młodymi pianistami. Jej pasja i zaangażowanie sprawiają, że jest cenioną postacią w świecie muzyki klasycznej.