Koszalińska Kolej Wąskotorowa: Remont rozjazdu w Koszalinie

Koszalińska Kolej Wąskotorowa: Remont rozjazdu w Koszalinie

28 marca 2024 | Źródło: Koszalińska Kolej Wąskotorowa
PODZIEL SIĘ

Marzec na Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej kończy się ważną inwestycją. Trwa właśnie remont jednego z rozjazdów znajdujących się na terenie lokomotywowni i chociaż jego zakończenie planowane jest na początek kwietnia, to już można pokazać jego efekty.

 

Fot. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

 

Naprawa jednego z rozjazdów znajdujących się na terenie lokomotywowni stała się możliwa po podpisaniu w dniu 18 marca br. umowy pomiędzy Miastem Koszalin a Towarzystwem Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej. Miasto Koszalin przekazało wówczas 125 tys. zł dotacji na remonty torowiska zabytkowej kolei i już widoczne są efekty tamtego porozumienia. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Remont rozjazdu nr 21 (marzec 2024 r.) Fot. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

Remont rozjazdu nr 22 obejmuje wymianę podkładów oraz podrozjazdnic (łącznie prawie 80 sztuk) wraz z uzupełnieniem i wymianą uszkodzonych elementów przytwierdzenia, łącznie remontowany odcinek torowiska liczy 50 metrów. Towarzystwo ze swojej strony zapewniło kruszywo oraz wykonało odwodnienie toru, dzięki czemu znacząco wydłuży się jego żywotność. Remont zakończy się  na początku kwietnia.

 

Remont rozjazdu nr 21 (marzec 2024 r.) Fot. Towarzystwo Koszalińskiej Kolei Wąskotorowej.

 

To dopiero pierwsza z inwestycji, które są niezbędne aby zabytkowa 126-letnia kolej mogła w maju wyruszyć na szlak do Rosnowa. W planach jest remont kolejnych 4 rozjazdów na terenie Koszalina.