Przewoźnicy kolejowi sprzedali już 50 000 biletów na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

Przewoźnicy kolejowi sprzedali już 50 000 biletów na Mistrzostwa Europy w piłce nożnej

31 marca 2024
PODZIEL SIĘ

Według federalnego ministra transportu Volkera Wissinga, na dobre dziesięć tygodni przed rozpoczęciem Mistrzostw Europy w piłce nożnej w Niemczech, przewoźnicy sprzedali już dziesiątki tysięcy biletów kibicom.

 

Fot. Deutsche Bahn

 

Podczas Mistrzostw Europy będzie kursować 14 specjalnych pociągów z 10 000 dodatkowymi miejscami.  "Przewoźnicy sprzedali już około 50 000 biletów dla fanów piłki nożnej biorących udział w turnieju". Kibicom posiadającym bilet wstępu podróżowanie między obiektami wyniesie 29,90 euro w każdą stronę. Posiadacze biletów mogą korzystać z tej oferty od połowy stycznia. Na turniej piłkarski, który rozpocznie się 14 czerwca, dostępnych było łącznie 2,7 miliona biletów.

W kontekście ataku terrorystycznego w Moskwie, Wissing skomentował również możliwe obawy dotyczące bezpieczeństwa. "Wszyscy zaangażowani są świadomi, że wymagania dotyczące bezpieczeństwa rosną". Jak dotąd systemy bezpieczeństwa zawsze działały w taki sposób, że nie dochodziło do wypadków, mimo że w ostatnich latach wielokrotnie dochodziło do aktów sabotażu na sieci kolejowej".

Wissing przedstawił perspektywę wzmocnienia środków bezpieczeństwa. "Kontrole są przeprowadzane na stacjach kolejowych przez pracowników ochrony kolei i policję federalną. Jeśli konieczne będzie zwiększenie środków, zostaną one podjęte" - powiedział minister. "To, co nie jest możliwe, to płynne monitorowanie infrastruktury takiej jak infrastruktura kolejowa w każdym punkcie. Dlatego też stosowana jest odpowiednia technologia bezpieczeństwa

Aby zwiększyć bezpieczeństwo, minister spraw wewnętrznych Nancy Faeser (SPD) ogłosiła niedawno kontrole na niemieckich przejściach granicznych podczas turnieju. Stowarzyszenie pasażerów Pro Bahn pozytywnie zareagowało na dane dotyczące sprzedaży biletów dla kibiców. Jak zawsze, większość kibiców będzie podróżować samochodami, autokarami, wyczarterowanymi autokarami dla grup i Flixbusem. W wielu przypadkach wykorzystywany będzie również Deutschlandticket"