VR FleetCare podpisuje umowę serwisową z duńskim operatorem pociągów

VR FleetCare podpisuje umowę serwisową z duńskim operatorem pociągów

15 kwietnia 2024 | Źródło: VR Group / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

VR FleetCare zawarł dużą umowę serwisową na komponenty z duńskim operatorem pociągów Nordjyske Jernbaner A/S. Umowa obejmuje konserwację wózków i komponentów pneumatycznych pociągów Alstom Coradia serii LINT w latach 2024-2029.

 

VR FleetCare podpisuje umowę serwisową z duńskim operatorem pociągów
Fot. Morten Larsen / VR Group

 

"Cieszymy się z przejęcia kontraktu z VR FleetCare na nowym dla nas rynku w Danii. Umowa z Nordjyske Jernbaner ma dla nas strategiczne znaczenie, ponieważ dążymy do rozwoju działalności serwisowej, szczególnie w obszarze usług związanych z podzespołami. Cieszę się, że Nordjyske Jernbaner wybrał nas jako swojego partnera w zakresie tego niezbędnego pakietu serwisowego, który ma kluczowe znaczenie dla utrzymania wartości floty" - mówi Wilhelm Schevelew, dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju w VR FleetCare.

"VR FleetCare przedstawił najlepszą ofertę w przetargu. Ta umowa na utrzymanie głównych komponentów jest istotną częścią zarządzania cyklem życia naszego taboru. Wiedza i doświadczenie VR FleetCare w utrzymaniu pojazdów szynowych dają nam pewność, że nasze pociągi Coradia LINT otrzymają najlepszą możliwą obsługę" - mówi Morten Muff Jensen, kierownik techniczny w Nordjyske Jernbaner.

Konserwacja będzie przeprowadzana w lokalizacjach VR FleetCare Component Services w Helsinkach i Pieksämäki, które specjalizują się w renowacji wózków pociągów i innych komponentów kolejowych. Umowa obejmuje renowację wózków, a także komponentów pneumatycznych. Pierwsze 14 składów pociągów zostanie poddanych konserwacji w latach 2024-2026, a kolejne 5 składów pociągów w 2029 roku.

"Perspektywy na międzynarodowym rynku konserwacji komponentów są dobre, ponieważ zrównoważony rozwój i gospodarka o obiegu zamkniętym zyskują coraz większą popularność również w sektorze kolejowym. Partnerstwo z Nordjyske Jernbaner jest dla nas szczególnie ważne. Nie tylko zabezpiecza nasze warunki operacyjne, ale także oferuje możliwość poszerzenia naszej wiedzy specjalistycznej o nowy tabor kolejowy. Ta umowa stanowi znaczący krok na naszej ścieżce wzrostu, zapewniając jednocześnie rozwój zawodowy i zatrudnienie naszych pracowników", przypomina Juha Lintula, dyrektor ds. usług komponentowych w VR FleetCare.

VR FleetCare posiada rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie zarządzania cyklem życia pociągów i komponentów, a także skuteczne procesy, co pozwala nam oferować wysokiej jakości i konkurencyjne usługi serwisowe. Warsztat komponentów w Pieksämäki posiada nowe linie produkcyjne i rozległą wiedzę specjalistyczną w zakresie różnych typów wózków. Pod tym samym dachem naprawiane są wózki do lokomotyw elektrycznych i spalinowych, pociągów elektrycznych i wagonów pasażerskich. Jednostka produkcyjna w Helsinkach posiada wszechstronne umiejętności i możliwości testowania różnych małych i dużych zaworów, umożliwiając profesjonalne przejęcie nowego taboru kolejowego do konserwacji. Wózek jest najważniejszym elementem taboru kolejowego pod względem bezpieczeństwa i kosztów cyklu życia. Ogólnie rzecz biorąc, udział wózka w kosztach cyklu życia taboru wynosi około jednej piątej.

 

VR FleetCare oferuje swoim klientom usługi utrzymania i modernizacji taboru kolejowego i infrastruktury w krajach skandynawskich i bałtyckich. Jest ekspertem w dziedzinie ruchu kolejowego z ponad 160-letnim doświadczeniem w warunkach skandynawskich. Bezpieczny ruch towarowy i pasażerski jest punktem wyjścia dla wszystkich operacji. Kluczem do sukcesu są ludzie, którzy składają się z ponad 1000 najwyższej klasy specjalistów. VR FleetCare tworzy wartość dodaną dla klientów, łącząc wiedzę w zakresie kolei z systemami cyfrowymi, silną siecią partnerską i ciągłym dążeniem do przeglądu i ulepszania usług wspólnie z klientami. VR FleetCare jest spółką zależną fińskiej firmy kolejowej VR.