METRANS oferuje bezpośrednie połączenie z Ukrainą

METRANS oferuje bezpośrednie połączenie z Ukrainą

17 kwietnia 2024 | Źródło: METRANS / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

METRANS zaczął obsługiwać klientów z połączeniami z Ukrainą już w 2022 roku, przez granicę słowacko-ukraińską przewożono pociągi z różnymi ładunkami w obu kierunkach.

 

METRANS oferuje bezpośrednie połączenie z Ukrainą
Fot. Metrans

 

Osiągnięto kolejny duży kamień milowy, podczas gdy METRANS i Ukrzaleznycia uruchomiły pierwszy pociąg na granicy Medyki i Mostyskiej.

Jest to jeden z pierwszych pociągów, który będzie regularnie kursował między siecią europejską a ukraińskimi miastami, takimi jak Kijów czy Odessa, gdzie HHLA obsługuje terminal CTO.

Projekt jest ważny dla ładunków jadących do i z Ukrainy i jest doskonałym przykładem dobrej współpracy między Ukrzaleznycia i METRANS. Wspólnie z Ukrainian Intermodal Company, częścią grupy HHLA, cieszymy się, że możemy zaoferować naszym klientom niezawodne usługi, powiedział Martin Koubek, który jest odpowiedzialny za połączenia z sieci METRANS do krajów z torami 1520 mm.

Planowane połączenie powinno regularnie kursować między terminalem METRANS w Dąbrowie Górniczej w Polsce a Mostyską na Ukrainie w celu dalszych dostaw ładunków w Europie i na Ukrainie.