SKM w Warszawie uruchomi nową linię S3

SKM w Warszawie uruchomi nową linię S3

11 maja 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Wkrótce zostanie uruchomione bezpośrednie połączenie kolejowe z centrum Warszawy do Lotniska Chopina. Będzie obsługiwane przez Szybką Kolej Miejską i Koleje Mazowieckie. Miejski przewoźnik uruchomi nową linię do Legionowa.

Fot. Kamil Piotrowski

Obecnie linia SKM S2 kursuje z Sulejówka tylko do Warszawy Zachodniej. Od czerwca zostanie wydłużona do portu lotniczego. Natomiast nowa linia S3 przewiezie pasażerów z lotniska Chopina, przez Warszawę Wschodnią do Legioniowa. Niektóre jej kursy będą wydłużone do przystanku Legionowo Piaski.

Wszystkie pociągi linii S2 będą kursowały przez Dworzec Śródmieście. Kursy linii S3 zostaną podzielone. Część pociągów pojedzie przez Warszawę Centralną a część, tak jak linia S2, przez Warszawę Śródmieście.

Pociągi Kolei Mazowieckich na Lotnisko Chopina będą wyruszały z Dworca Wschodniego. Docelowo ich trasa zostanie wydłużona i będą łączyły Lotnisko Chopina, przez Warszawę Wschodnią z portem lotniczym w Modlinie. Pociągi KM będą kursowały przez Dworzec Centralny.

W pociągach SKM będą honorowane, tak jak na pozostałych liniach, wyłącznie bilety z taryfy ZTM. W pociągach KM, oprócz biletów z taryfy Kolei Mazowieckich, będą honorowane (w ramach Wspólnego Biletu) bilety ZTM - jednak tylko dobowe, trzydniowe, na 7, 30 i 90 dni.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Biomasa czarnym koniem przewozów? Biomasa czarnym koniem przewozów?
Następny artykuł Kolejny kontrakt PKP PLK na linii nr 8 Kolejny kontrakt PKP PLK na linii nr 8