DB Schenker RP nadal obsługuje PGNiG TERMIKA

DB Schenker RP nadal obsługuje PGNiG TERMIKA

10 lipca 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W związku z wyborem oferty DB Schenker Rail Polska S.A. złożonej w postępowaniu w trybie przetargu nieograniczonego, w dniu 26 czerwca 2012 roku spółka podpisała umowę na świadczenie usługi transportu kolejowego na bocznicach PGNiG TERMIKA S.A.

Fot. Alina Zienowicz, Wikipedia

W postępowaniu swoje oferty złożyły konsorcjum firm CTL Maczki-Bór S.A. Sosnowiec – CTL Logistics Sp. z o.o. Warszawa – CTL Service Sp. z o.o. Sosnowiec oraz konsorcjum firm PKP Cargo Service Sp. z o.o. Warszawa i PKP Cargo S.A. Warszawa.

DB Schenker Rail Polska S.A. rozpocznie realizację usługi z dniem 1 stycznia 2013 roku. Dla Spółki wygrana w tym postępowaniu oznacza kontynuowanie usług świadczonych obecnie dla PGNiG Termika S.A. (dawny Vattenfall) na podstawie wieloletniej umowy.

Zakres zadań w ramach tego zamówienia obejmuje m.in. świadczenie usług przewozowych polegających na odbiorze wszystkich wagonów podstawianych przez przewoźników do wskazanych miejsc rozładunku i transporcie do punktów zdawczo-odbiorczych oraz wszelkie prace manewrowe na rzecz EC Żerań, EC Siekierki, EC Pruszków, Ciepłowni Kawęczy oraz Ciepłowni Wola.