DB Schenker będzie obsługiwać KWK Bielszowice

DB Schenker będzie obsługiwać KWK Bielszowice

22 sierpnia 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Spółka DB Schenker Rail Polska wygrała przetarg nieograniczony w zakresie kompleksowej obsługi bocznicy kolejowej Kompanii Węglowej, oddział KWK Bielszowice w Rudzie Śląskiej. Jest to kolejne wygrane postępowanie przetargowe tej firmy po zdobyciu kontraktów na obsługę kolejową między innymi Elektrowni Łagisza oraz PGNiG Termika w Warszawie.

Fot. Kuba Batorowicz

Zakres usług objętych umową dotyczy przewozów kolejowych związanych z obsługą bocznicy, w tym wykonanie prac manewrowych oraz przygotowanie wagonów pod załadunek, a także prowadzenie ruchu kolejowego i utrzymanie infrastruktury kolejowej zamawiającego. Jest to kontynuacja działań, jakie DB Schenker prowadzi na tej bocznicy od wielu lat. Realizacja zamówienia trwać będzie przez następne 48 miesięcy od podpisania umowy. Zawarcie umowy pomiędzy DB Schenker Rail Polska a Kompanią Węglową nastąpi zaraz po ostatecznym rozstrzygnięciu postępowania o udzielenie zamówienia.

- Cieszy mnie, że mimo trudnej sytuacji na rynku przewozów kolejowych, zwyciężyliśmy w dużym przetargu na obsługę kolejnego oddziału Kompanii Węglowej. Kontynuacja usług na bocznicy w Bielszowicach stanowi dla nas potwierdzenie, że nasza oferta znajduje uznanie w oczach klientów - mówi Christian Schreyer, prezes zarządu DB Schenker Rail Polska.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Kolej TV - najnowszy odcinek (21.08) Kolej TV - najnowszy odcinek (21.08)
Następny artykuł Przygotowania PLK na burze i wiatry Przygotowania PLK na burze i wiatry