Nietrzeźwi na Bezpiecznym Przejeździe

Nietrzeźwi na Bezpiecznym Przejeździe

11 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

W Żarach, podczas akcji Bezpieczny Przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!”, zatrzymano na przejazdach drogowo-kojowych kierowcę auta oraz rowerzystę, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Fot. arch. SOK

10 września o godzinie 13.00 podczas prowadzonej akcji Bezpieczny Przejazd – „Zatrzymaj się i żyj!” w Żarach, na ulicy Al. Wojska Polskiego, funkcjonariusze z Posterunku Straży Ochrony Kolei w Żaganiu i Komendy Powiatowej Policji Żary zatrzymali do kontroli rowerzystę, który został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu.

Badanie wykazało 1.09 mg/l. Ujęty: 35-letni Krzysztof K., mieszkaniec Konina Żagańskiego, został przekazany funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Żarach, którzy prowadzą dalsze czynności w sprawie.

O godzinie 14.00 podczas prowadzonej akcji Bezpieczny Przejazd, także w Żarach, ale przy ul. Grunwaldzkiej, funkcjonariusze SOK i Policji zatrzymali do kontroli kierującego samochodem osobowym Renault Clio. Mężczyzna został poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, wynik pierwszego badania: 0,79 mg/l, drugiego -  0.86 mg/l.

Ujętego 33-letniego Pawła Sz., mieszkańca Żar przekazano funkcjonariuszom z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.