Przejazd w Berezowie będzie bezpieczniejszy

Przejazd w Berezowie będzie bezpieczniejszy

11 września 2012 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Do 24 września potrwają utrudnienia na linii kolejowej nr 8, na odcinku między stacjami Łączna i Suchedniów (woj. świętokrzyskie). Powód: remont przejazdu kolejowego w Berezowie.

Fot. Dominik Skudlarski

Przedsiębiorstwo Napraw Urządzeń i Infrastruktury Kolejowej wykonuje prace przy wymianie nawierzchni przejazdu kolejowego zlokalizowanego w ciągu drogi wojewódzkiej nr 751 z Suchedniowa do Ostrowca Świętokrzyskiego. Roboty, firma z Krakowa, realizuje na zlecenie PKP PLK Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach.

Po jednym torze

- Prace obejmują nie tylko naprawę nawierzchni przejazdu, ale też jego odwodnienie. W związku z tym niezbędne będzie zdemontowanie fragmentów torów, co wiąże się ze zmianą organizacji ruchu pociągów na tym odcinku linii kolejowej nr 8. Ruch będzie się odbywał wahadłowo po jednym z czynnych torów – informuje Adam Młodawski, dyrektor PKP PLK Zakładu Linii Kolejowych w Kielcach.

Odwodnienie przejazdu nastąpi poprzez montaż drenaży podłużnych oraz ułożenie warstw odsączających i odcinających. Nowa nawierzchnia przejazdu ma zostać wykonana z płyt z wkładkami amortyzującymi. Podstawowymi elementami tej konstrukcji są płyty żelbetonowe, belka podporowa, amortyzator gumowy lub poliuretanowy oraz pasy gumowe (amortyzujący i uszczelniający).

Identyczny przejazd już funkcjonuje w regionie świętokrzyskim, w okolicach Połańca.

Zgodnie z terminem

- Zgodnie z przyjętym harmonogramem prace potrwają do 24. września. Miejmy nadzieję, że aura będzie łaskawa i uda się w tym terminie wszystkie zaplanowane i niezbędne czynności zakończyć – planuje dyrektor Adam Młodawski.

Wymiana nawierzchni przejazdu kolejowego w Berezowie (pow. skarżyski) zostanie sfinansowana z Funduszu Kolejowego oraz pieniędzy będących w dyspozycji PKP LK. Jej koszt szacowany jest na kilkaset tysięcy złotych.