Częstochowa: mobilny bilet w promocji

Częstochowa: mobilny bilet w promocji

25 stycznia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Do miast, w których można kupić bilet przez komórkę z 30-o procentową promocją dołączyła Częstochowa.

Częstochowa: mobilny bilet w promocji
Fot. Mix321, Wikimedia

Pasażerowie częstochowskiej komunikacji miejskiej przy zakupie biletu na przejazd autobusem, lub tramwajem przez komórkę dostaną 30 proc. zniżki.

Bilety komunikacji miejskiej można kupować za pomocą telefonu komórkowego w Częstochowie od maja 2012 roku. Ceny biletów są takie same jak w kiosku lub kasach, a zakup odbywa się poprzez wykonanie zwykłego połączenia na numery znajdujące się w pojazdach i na przystaniach. Nie trzeba instalować żadnych aplikacji w telefonie i łączyć się z internetem, CallPay działa w każdym telefonie.
Podczas połączenia trzeba podać tonowo numer linii autobusu/tramwaju lub czas ważności biletu. Na zakończenie połączenia zostanie głosowo potwierdzony zakup, natomiast SMS z danymi biletu otrzymuje się podczas kontroli.

Należy pamiętać, że zakup biletu musi nastąpić natychmiast po wejściu do pojazdu. Na zakończenie zakupu zostaje podany komunikat z potwierdzeniem transakcji. W przypadku kontroli, trzeba wykonać bezpłatne połączenie na numer podany przez kontrolera. Połączenie to zostanie automatycznie rozłączone, a po kilku sekundach przyjdzie SMS z pełnymi danymi biletu.

Numery telefonów dla biletów jednorazowych:

   NORMALNY  ULGOWY
BILET MIEJSKI (34) 373 51 20 (34) 373 51 21
BILET PODMIEJSKI (34) 373 51 22 (34) 373 51 23

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Zrewitalizują trasę Paczyna-Błotnica Strz. Zrewitalizują trasę Paczyna-Błotnica Strz.
Następny artykuł Paszkiewicz: miliony strat w wyniku strajku Paszkiewicz: miliony strat w wyniku strajku