Dlaczego „bondowska świnka” ma nowe logo?

Dlaczego „bondowska świnka” ma nowe logo?

14 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Miłośnicy kolei z zadowoleniem przyjęli pomysł malowania lokomotyw PKP Intercity w barwy z lat 90., w ramach projektu „Rozpędzamy historię”. Lecz gdy na EP08–007 („bondowska świnka”) pojawiły się nowe symbole i logo przewoźnika, miłośnicy na forach internetowych nie kryli oburzenia.

Fot. PKP Intercity

Jednym z autorów oznakowania lokomotyw z dawną malaturą w logo „Rozpędzamy historię” jest Michał Wrzosek, dyrektor projektu w PKP Intercity.

– Nowe symbole na przedzie jednostek musiały się pojawić, ponieważ obligują nas do tego standardy malowania lokomotyw. Zaś grafika z logo spółki i hasłem „Rozpędzamy historię” to nasza własna inicjatywa – mówi Michał Wrzosek. – Nie wszyscy wiedzą, że są to nadal nasze lokomotywy, w końcu elektrowozy PKP IC są standardowo niebieskie. Dzięki grafice wyjaśniamy niestandardowy wygląd lokomotyw i propagujemy naszą akcję. Musimy pamiętać również o prawidłowym i zgodnym z naszymi zasadami malowaniu całego taboru – innych lokomotyw oraz wagonów – dodaje.

Nowa grafika pojawiła się nie tylko na „bondowskiej śwince”, ale też na żółtej EP09-046 i serii zielonych, wyremontowanych lokomotyw EP07 stacjonujących w Południowym Zakładzie spółki w Krakowie.