Warszawa: duże zmiany na kolei w czasie weekendu

Warszawa: duże zmiany na kolei w czasie weekendu

15 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Z powodu awarii jednego z torów na stacji Warszawa Śródmieście, wymagającej prac naprawczych, przez cały weekend wyłączony zostanie ruch kolejowy na torze zachodnim (w kierunku Dworca Zachodniego) podmiejskiej linii średnicowej.

Warszawa: duże zmiany na kolei w czasie weekendu
Fot. ZTM Warszawa

Tor będzie nieprzejezdny na odcinku między Warszawą Wschodnią i Zachodnią. Wprowadzone zostaną zmiany w kursowaniu pociągów Szybkiej Kolei Miejskiej i Kolei Mazowieckich, ale także pociągów dalekobieżnych.

Ruch na torze zostanie wyłączony w sobotę (16 lutego) o godz. 4.00 Pociągi będą mogły po nim jeździć dopiero od poniedziałku (18 lutego) od godz. 4.00 W tym czasie będą prowadzone prace naprawcze.

Pociągi jadące w kierunku Dworca Zachodniego będą wyjątkowo kierowane na tor przeciwny (w kierunku wschodnim), czyli będą kursowały niejako „pod prąd”. Na przystankach Stadion, Powiśle i Śródmieście pasażerowie będą musieli przejść na sąsiednie perony. Pociągi KM i SKM jadące w kierunku wschodnim zostaną skierowane przez Dworzec Centralny. Niestety, z powodu ograniczonego tam miejsca, część pociągów będzie miała skrócone trasy. Będą dojeżdżały tylko (w zależności od kierunku) do Warszawy Wschodniej lub Zachodniej.

Ponadto kilka pociągów KM od strony Skierniewic i Radomia zostanie skierowanych na trasę objazdową przez peron ósmy Dworca Zachodniego do Warszawy Gdańskiej.

Z kolei na linii sochaczewskiej wszystkie pociągi od strony Sochaczewa będą kierowane do Dworca Gdańskiego. Na swoich trasach będą więc omijały Gołąbki, Ursus Północny, Włochy i stacje na linii średnicowej. Do Warszawy Gdańskiej zostanie skierowanych także kilka pociągów InterCity oraz Przewozów Regionalnych.

Uwaga! Załączony rozkład jazdy SKM ma charakter orientacyjny. Rzeczywiste godziny odjazdów pociągów mogą ulegać zmianom.

Zasady honorowania biletów:

1. Wszyscy przewoźnicy kolejowi, czyli PKP IC, PR, KM oraz SKM będą wzajemnie honorowali swoje bilety we wszystkich pociągach na odcinku Warszawa Zachodnia – Warszawa  Wschodnia. W przypadku SKM są to bilety ZTM.

2. Bilety pasażerów pociągów skierowanych na trasy objazdowe do Warszawy Gdańskiej (PKP IC, KM oraz PR) będą honorowane w metrze między Dworcem Gdańskim a Centrum.

3. W pociągach SKM i KM na odcinkach tras między Pruszkowem, Otwockiem, Sulejówkiem Miłosną oraz Legionowem będą wzajemnie honorowane wszystkie rodzaje biletów.

4. Bilety KM będą honorowane we wszystkich środkach transportu ZTM kursujących równolegle do linii kolejowej między Warszawą Wschodnią a Warszawą Zachodnią.

5. Bilety KM uprawniające do przejazdu między stacjami Warszawa Gołąbki i Warszawa Włochy będą ważne w autobusach linii 194.

6. Bilety KM uprawniające do przejazdów na linii sochaczewskiej (KM3) do centrum Warszawy, będą honorowane w autobusach linii 713 z Ożarowa (przystanek Sanktuarium) w kierunku Cmentarza Wolskiego.

7. Bilety KM w relacji do lub z Lotniska Chopina będą ważne również w autobusie linii 175 na odcinku Foksal – Lotnisko Chopina.