ZNLE zmienia nazwę na Newag Gliwice

ZNLE zmienia nazwę na Newag Gliwice

28 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Będące własnością firmy Newag z Nowego Sącza, Zakłady Naprawcze Lokomotyw Elektrycznych zmieniły nazwę na Newag Gliwice. Zmiana nazwy jest świadomą decyzją biznesową i wynika z połączenia kompetencji, wiedzy i wieloletniego doświadczenia gliwickiej firmy oraz jej właściciela, Newagu Nowy Sącz.

Fot. ZNLE

Poprzez połączenie głównych obszarów działalności obydwu spółek, klienci uzyskali pełniejszy wachlarz możliwości w zakresie produkcji i usług na polskim i europejskim rynku taboru kolejowego. Do zmiany doszło 20 lutego 2013 r.

- Zmiana nazwy na Newag Gliwice rozpoczyna nowy etap naszej firmy. W ten sposób powstaje jedna grupa kapitałowa z silnym brandem Newag, śmiało konkurującym na rynku polskim i europejskim. Dzięki tej decyzji nasi obecni i nowi Klienci mają pewność, że wiedza oraz kompetencje obydwu spółek zostaną doskonale wykorzystane przy produkcji, modernizacjach i naprawach całego spektrum pojazdów niezbędnych w dzisiejszej komunikacji miejskiej, regionalnej, krajowej i międynarodowej – mówi dr inż. Tomasz Fugiel, prezes zarządu Newag Gliwice.

Newag Gliwice, jest producentem nowoczesnych platform lokomotyw, specjalizuje się również w modernizacjach i naprawach lokomotyw oraz  elektrycznych zespołów trakcyjnych. Słynie z takich lokomotyw jak Dragon, wyprodukowanego w 2009 roku pierwszego pojazdu z platformy lokomotyw 6-osiowych czy Griffina, pierwszej platformy 4-osiowej, która jest dedykowana na rynek europejski i prezentowana  była po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Innotrans w Berlinie.

Właściciel Newagu Gliwice - Newag jest ekspertem w produkcji, modernizacji i naprawach elektrycznych oraz spalinowych zespołów trakcyjnych, lokomotyw spalinowych, a także wagonów osobowych.
Wykorzystując potencjał techniczny i kadrowy spółka dynamicznie rozwija działalność w zakresie produkcji nowoczesnego, szybkiego taboru pasażerskiego. W ubiegłym roku Newag z powodzeniem wprowadził na rynek, cztero- i sześcioczłonowy niskopodłogowy pojazd z rodziny „Impuls”. Ten ostatni już trafił do SKM w Warszawie. 19 lutego wyprodukowany przez nowosądecką spółkę Newag elektryczny zespół trakcyjny z rodziny „Impuls” – jako pierwszy w Polsce – przekroczył prędkość 200 km/h. Spółce udało się również z sukcesem zakończyć proces inwestycyjny budowy nowoczesnej hali produkcyjnej pojazdów pasażerskich, w której pierwszym realizowanym projektem będzie produkcja pojazdów dla Metra Warszawskiego.

- Bardzo konsekwentnie budujemy swoją pozycję rynkową, co znajduje odzwierciedlenie we wdrażanych przez nas innowacyjnych rozwiązaniach dla branży kolejowej. Wspólna nazwa Newag pozwola nam na zwiększenie konkurencyjności i rozpoznawalności na rynku oraz wprowadzanie zaawansowanych technologicznie pojazdów, które są odpowiedzią na dynamicznie zmieniające się potrzeby klientów i warunki rynkowe - tłumaczy Zbigniew Konieczek, prezes zarządu Newag.