Transport miejski Warszawa: nowy wygląd i kolor biletów

Warszawa: nowy wygląd i kolor biletów

25 grudnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

We wzorach biletów „kartonikowych”, które będą obowiązywały od 1 stycznia 2014 roku zostało wprowadzonych kilka zmian. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowymi informacjami.

Fot. ZTM Warszawa

Największe zmiany wprowadzone zostały we wzorach biletów jednorazowych przesiadkowych 75-minutowych i 20-minutowych.

„Zamieniły się” kolorami. Bilet jednorazowy przesiadkowy będzie zielony a 20-minutowy – czerwony.

Zielony będzie także bilet jednorazowy przesiadkowy ważny w obu strefach. Oprócz zapisu o tym, w których strefach bilet jest ważny na kartoniku znajdzie się białe kółko informujące o czasie jego ważności.

Pasażerowie posługujący się biletami 20-minutowymi i jednorazowymi powinni zatem, przed ich zakupem i skasowaniem, bardzo uważnie obejrzeć czy kupują a potem kasują odpowiedni rodzaj biletu.

Kolory biletów dobowych nie zmieniły się. W dalszym ciągu będą one błękitne.

Nowe bilety, czyli bilety weekendowe będą zaś fioletowe. Bilety weekendowe indywidualne (normalny i ulgowy) będą jasnofioletowe a bilet weekendowy grupowy – ciemnofioletowy.

Na biletach tych będą także umieszczone dodatkowe informacje, czyli to, że obowiązują w obu strefach biletowych oraz dokładne dni i godziny ich ważności. Ponadto, na bilecie grupowym umieszczony zostanie biały prostokąt z pięcioma „ludzikami” oraz informacją, że bilet jest ważny dla grupy maksymalnie pięcioosobowej.

Bilety staną się także jeszcze bardziej warszawskie. Z lewej strony, zamiast logotypu ZTM będą miały logo Warszawy, czyli syrenkę z napisem „Zakochaj się w Warszawie.

Bez zmian pozostanie jednak to, że bilety normalne będą jednolitymi, kolorowymi kartonikami. Ulgowe zaś będą miały niewielki, biały pasek z lewej strony.

Wzory nowych biletów na stronie warszawskiego ZTM.