Kolejarze oddali 1100 litrów krwi w 2014 roku

Kolejarze oddali 1100 litrów krwi w 2014 roku

08 marca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Krajowa Rada Kolejarskich Klubów HDK PCK, przygotowała podsumowanie działalności oraz zbiórki krwi za 2014 rok, przez kolejarzy zrzeszonych w klubach krwiodawstwa w spółkach związanych z transportem kolejowym.

Kolejarze oddali 1100 litrów krwi w 2014 roku
Fot. Zespół Kolejarzy Krwiodawców

W ciągu całego roku 2014, kolejarze oddali ponad 1100 litrów krwi, brali udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy, Szlachetna Paczka, byli organizatorami zbiórek odzieży dla najbiedniejszych, zbierali pomoce naukowe dla dzieci, wspierali zbiórki świąteczne dla domów dziecka, organizowali wycieczki dla ubogich.

To właśnie kolejarze od zawsze starali się pomagać we wszystkich możliwych dziedzinach życia społecznego, byli są i będą zawsze tam gdzie potrzebna jest pomoc zwykłemu człowiekowi. Najcenniejszym darem jakim mogą się dzielić to oddawana przez nich krew, którą oddają nieprzerwanie od 52 lat. Przez cały ten okres oddali przeszło 615 100 litrów krwi co stanowi swojego rodzaju rekord w ilości i czasie oddawanej krwi przez jedną grupę zawodową.

– Trudno w paru słowach wyrazić wdzięczność dla tak wielkiej rzeszy kolejarzy, dla których pomoc innym jest rzeczą normalną i zwykłą codziennością, myślę, że zwyczajnie mamy to we krwi, osoba którą los kieruję na kolej bez wahania określana jest mianem dobrego człowieka. Kolej to służba w każdym Jej wymiarze, bo przecież w efekcie końcowym, każdy z Nas służy pasażerowi czy to w wymiarze zawodowym czy właśnie w wymiarze społecznym. Zwyczajnie czujemy się społecznie odpowiedzialni za drugą osobę – powiedział Łukasz Derylak, przewodniczący Krajowej Rady Kolejarskich Klubów HDK PCK, zapytany o krótkie podsumowanie roku 2014.

Wszystkim Honorowym Dawcom Krwi składamy wyrazy podziękowania za Waszą postawę oraz wkład w realizację szczytnych i humanitarnych idei mających na celu ochronę największej wartości jaką jest życie ludzkie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym którzy uratowali życie i zdrowie innych.

Pamiętajmy, że średnio co jedną  minutę ktoś potrzebuje krwi. 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Ruszyła II linia metra w stolicy Ruszyła II linia metra w stolicy
Następny artykuł Jak analizować koszty i korzyści projektów transportowych? Jak analizować koszty i korzyści projektów transportowych?