Kiedy ruszy szczeciński szybki tramwaj?

Kiedy ruszy szczeciński szybki tramwaj?

PODZIEL SIĘ

Pierwotnie remont miał zakończyć się w lutym tego roku, potem w maju, a teraz wykonawca robót, czyli Energopol Szczecin deklaruje zakończenie prac do 15 czerwca. Nieoficjalnie mówi się, że także ten termin jest zagrożony – informuje "Głos Szczeciński".

Fot. YouTube

Chociaż prezes Tramwajów Szczecińskich zapewnia, że trzyma rękę na pulsie, to np. wciąż nie wiadomo kiedy będzie zamknięty most Portowy nad Parnicą. Przeprawa zostanie całkowicie wyłączona z ruchu w czasie jednego z weekendów. Prace będą skoordynowane z wymianą dylatacji.

W połowie kwietnia generalny wykonawca zgłosił zakończenie zasadniczych robót na budowie Szczecińskiego Szybkiego Tramwaju. Jednak, zakończenie nie oznacza, że z placu budowy znikają budowlańcy, gdyż czeka ich jeszcze procedura odbiorów technicznych, które mają potrwać ok. dwóch tygodni. Dopiero po ich zakończeniu zapadnie ostateczna decyzja o oddaniu linii do eksploatacji.

Umowę na stworzenie pierwszej trasy tramwajowej, która połączy lewo i prawobrzeże miasta podpisano dokładnie 2 lata temu. Przez ten czas konsorcjum firm Strabag i Szybki Tramwaj wybudowało m.in. 8 km torów tramwajowych, nowe przystanki, estakady, kładki oraz drogi i inne niezbędne elementy. Koszt inwestycji wynosi prawie 189 mln zł, z czego ponad 86 mln zł pochodzi z unijnego dofinansowania.