Rafamet dostarczy kolejne maszyny dla chińskiego giganta

Rafamet dostarczy kolejne maszyny dla chińskiego giganta

19 maja 2016 | Źródło: Rafamet
PODZIEL SIĘ

Fabryka Obrabiarek Rafamet dostarczy na chiński rynek trzy tokarki typu UFB 125 N. Ich odbiorcami są dwie spółki należące do koncernu China Railway Rolling Stock Corporation. To kolejne maszyny, które spółka wyprodukuje dla tego potentata. Tokarki przeznaczone są dla kolei dużych prędkości (KDP) i będą pracowały u klientów jeszcze w tym roku.

Fot. Rafamet
Fabryka z Kuźni Raciborskiej wyprodukuje dla spółek zależnych CRRC trzy tokarki typu UFB 125 N. Maszyna ta jest tokarką kołową o napędzie ciernym, przeznaczoną do regeneracji profilu jezdnego kół stosowanych w szynowych pojazdach kolejowych, w tym pociągach KDP. Tokarka umożliwia obróbkę zestawu kołowego bez ingerowania w strukturę siatki krystalicznej materiału, z którego wykonany jest wieniec koła.

Przedstawiciele chińskiego giganta przemysłu kolejowego doskonale znają specyfikę i możliwości techniczne tych maszyn.

- W kilku warsztatach koncernu oraz w zakładach innego producenta pracują już identyczne w swojej postaci technicznej obrabiarki - informuje Krzysztof Pestkowski, kierownik sprzedaży w Rafametu. Jak dodaje, do zdobycia nowych kontraktów przyczyniła się dotychczasowa, bardzo dobra współpraca z przedstawicielami chińskiego potentata.

- O zamówienia na tamtejszym rynku ubiegają się wszyscy najważniejsi producenci i najbardziej uznane firmy. Zadowolony odbiorca, który zamawia kolejne maszyny udziela jednoznacznej informacji zwrotnej na temat jakości produktów Rafamet - mówi Pestkowski.

W tym kontekście warto dodać, że opisywane trzy tokarki nie zostały zakontraktowane jednocześnie. Przedstawiciele jednej ze spółek należących do chińskiego koncernu zamówili dwie maszyny UFB 125 N. Wydarzenie to miało wpływ na podpisanie umowy z inną spółką grupy kapitałowej CRRC, na dostawę trzeciej maszyny. Umowy zostały bardzo szybko sfinalizowane, sam termin realizacji także jest krótki. Wszystkie trzy zamówione tokarki będą jeszcze w tym roku pracowały w Chinach.

China Railway Rolling Stock Corporation (CRRC) to największy na świecie producent taboru kolejowego. Chiński koncern zatrudnia bagatela 170 tys. osób.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł E. Polak: niezawodność nowego taboru to priorytet E. Polak: niezawodność nowego taboru to priorytet
Następny artykuł J. Król: podnosimy efektywność przewozów J. Król: podnosimy efektywność przewozów