Śpiewająca podróż do Krakowa w pociągu Przewozów Regionalnych

Śpiewająca podróż do Krakowa w pociągu Przewozów Regionalnych

23 lipca 2016 | Źródło: Przewozy Regionalne
PODZIEL SIĘ

Z niecodzienną atrakcją spotkali się pasażerowie Przewozów Regionalnych podróżujący na trasie z Katowic do Krakowa. W czasie jazdy okazało się, że konduktorzy nie tylko sprawdzają bilety. A już niebawem dzięki spółce krakowscy artyści stworzą niecodzienną wizytówkę miasta: „ruchome graffiti” nawiązujące do ŚDM.

Śpiewająca podróż do Krakowa w pociągu Przewozów Regionalnych
Fot. Przewozy Regionalne

Podczas sprawdzania biletów na trasie do Krakowa załoga konduktorska spotkała grupę ludzi podróżujących z największym polskim przewoźnikiem na Światowe Dni Młodzieży. Wykorzystując to, że jeden z podróżnych miał ze sobą gitarę, konduktorzy postanowili uprzyjemnić pasażerom przejazd do stolicy Małopolski. Po początkowym zdziwieniu niemal wszyscy pasażerowie porannego pociągu przyłączyli się do wspólnej zabawy, co widać na poniższym filmie.

– Przewozy Regionalne od zawsze starają się być bardzo blisko swoich pasażerów. Tę bliskość było widać podczas przejazdu z Katowic do Krakowa, gdy podróżni chętnie dołączali do śpiewających konduktorów. Ta więź jest wyjątkowa. Jestem przekonany, że pielgrzymi korzystający z naszych usług podczas Światowych Dni Młodzieży poczują tę atmosferę, a ŚDM tak naprawdę zacznie się w naszych pociągach – mówi Mikołaj Turowski, rzecznik PR.

Śpiewający konduktorzy to dopiero początek działań Przewozów Regionalnych przed Światowymi Dniami Młodzieży. Podczas tygodnia młodych w Krakowie spółka obsłuży ponad milion pasażerów: pielgrzymów z kraju i z zagranicy oraz mieszkańców regionu. Wśród ponad 100 naszych pociągów, którymi będą podróżować, jeden skład będzie zupełnie wyjątkowy. Jak powstaje ten szczególny pociąg, będzie można zobaczyć już 23 lipca.

Od godz. 11:00 w hali technicznej na terenie dworca Kraków Płaszów wspólnie z grupą krakowskich artystów Przewozy Regionalne będą malować wybrany pociąg, który będzie następnie kursował na różnych trasach aglomeracji krakowskiej. Pociąg zostanie ozdobiony jedynym w swoim rodzaju graffiti, nawiązującymi do zbliżającego się wydarzenia – jednego z najważniejszych w historii Krakowa. W ten sposób największy polski przewoźnik chce stworzyć oryginalną wizytówkę miasta i jego mieszkańców, promując jednocześnie ideę współpracy, bliskości i wzajemnej inspiracji.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Sukces polskich kolejarzy - zostali mistrzami w brydża Sukces polskich kolejarzy - zostali mistrzami w brydża
Następny artykuł Przystanek Kraków Sanktuarium usprawni ruch turystyczny Przystanek Kraków Sanktuarium usprawni ruch turystyczny