Koleje Wielkopolskie integrują kolej i komunikację miejską w Wągrowcu

Koleje Wielkopolskie integrują kolej i komunikację miejską w Wągrowcu

30 września 2016 | Źródło: Koleje Wielkopolskie
PODZIEL SIĘ

Już od 1 października wchodzi w życie nowa oferta Kolei Wielkopolskich tzw. Bilet Wągrowiecki. To bezpłatna komunikacja autobusami Zakładu Komunikacji Miejskiej w Wągrowcu dla posiadaczy biletu miesięcznego przewoźnika kolejowego. W ten sposób podróżni mogą zaoszczędzić nawet do 40 złotych miesięcznie.

Fot. Koleje Wielkopolskie

– Chcąc być miastem nowoczesnym i przyjaznym nie tylko mieszkańcom, ale także środowisku, musimy zmienić nasz sposób myślenia o transporcie i komunikacji. Wspólny bilet to zachęta do pozostawienia samochodu w garażu i skorzystania z miejskich autobusów – zachęca Krzysztof Poszwa, burmistrz Wągrowca.

Wielu mieszkańców Wągrowca jeżdżąc koleją codziennie do pracy bądź na studia w kierunku Poznania kupuje bilet miesięczny. Jest też wiele osób, które dojeżdżają do Wągrowca do pracy lub szkoły. Teraz, kupując na stacji bilet kolejowy na kolejny miesiąc, będą mogli zakupić Bilet Wągrowiecki. Taki bilet już od 1 października będzie uprawniał także do darmowych przejazdów autobusami Zakładu Komunikacji Miejskiej.

Kupując Bilet Wągrowiecki zapłacimy tyle samo, co dotychczas przy zakupie miesięcznego biletu kolejowego. Podróżni nie poniosą z tego tytułu żadnych dodatkowych kosztów. Trzeba tylko pamiętać, żeby przy zakupie biletu miesięcznego Kolei Wielkopolskich zaznaczyć, że chcemy nabyć Bilet Wągrowiecki.