Przewozy Regionalne na Lubelszczyźnie przez kolejne cztery lata

Przewozy Regionalne na Lubelszczyźnie przez kolejne cztery lata

30 grudnia 2016 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Zarząd województwa lubelskiego podpisał umowę z Przewozami Regionalnymi, zgodnie z którą przewoźnik będzie obsługiwał regionalne połączenia kolejowe do 2020 roku.

Fot. Piotr Celiński

Województwo lubelskie było jednym z pierwszych, które przed kilku laty zadeklarowało udział w restrukturyzacji spółki. W opinii marszałka województwa Sławomira Sosnowskiego, zawarcie umowy na lata 2017-2020 jest zwieńczeniem tego procesu.

– Priorytetem moim i całego zarządu województwa lubelskiego jest zapewnienie mieszkańcom naszego regionu możliwości swobodnego i odbywającego się w coraz lepszych warunkach podróżowania – komentuje marszałek Sosnowski. I dodaje: – Chcę również zapewnić wszystkich, którzy korzystają z usług kolejowych, iż w obecnej perspektywie finansowej RPO 2014-2020 będziemy kupowali kolejne nowe, komfortowe pojazdy szynowe. Zachęcam wszystkich do korzystania z naszej oferty przewozowej, która z roku na rok staje się bardziej atrakcyjna, a co za tym idzie konkurencyjna względem indywidualnego transportu drogowego.

Zawarte porozumienie obejmuje cztery rozkłady jazdy: 2016/2017, 2017/2018, 2018/2019 i 2019/2020. To kolejna umowa "public service contract" (PSC) podpisana przez Przewozy Regionalne. W ostatnim czasie na długoletnią współpracę ze spółką zdecydowały się również województwa zachodniopomorskie i małopolskie. 

Długoletnie umowy przekładają się na stabilność rozkładu jazdy. Wieloletnia perspektywa pozwala nam na kształtowanie siatki połączeń zgodnie z oczekiwaniami klientów. Gwarantujemy punktualność kursów, komfort podróży i atrakcyjną cenę, czyli rzeczy najważniejsze dla pasażerów – zaznacza Krzysztof Mamiński, prezes zarządu Przewozów Regionalnych.

Umowy PSC podpisane przez PR w większości polskich województw pozwalają na kontynuację strategii rozwoju podjętej na początku tego roku. Działania te pozwoliły na rozpoczęcie szerokiego programu inwestycji i modernizacji taboru.