Parowozownia Wolsztyn z certyfikatem bezpieczeństwa

Parowozownia Wolsztyn z certyfikatem bezpieczeństwa

30 grudnia 2016 | Źródło: UTK
PODZIEL SIĘ

Prezes Urzędu Transportu Kolejowego wydał Parowozowni Wolsztyn certyfikat bezpieczeństwa cześć A oraz część B. Dokumenty te ważne są przez pięć lat. Oznacza to że do 29 grudnia 2021 roku instytucja kultury z Wolsztyna może organizować przewozy dla miłośników parowozów.

Fot. PKP Cargo

Certyfikat bezpieczeństwa jest dokumentem potwierdzającym posiadanie przez przewoźnika kolejowego zaakceptowanego systemu zarządzania bezpieczeństwem. Ponadto certyfikat bezpieczeństwa uprawnia przewoźnika do uzyskania dostępu do infrastruktury kolejowej oraz świadczenia usług trakcyjnych.

– Dzisiejsza decyzja to dobra wiadomość dla miłośników parowozów i przejazdów w stylu retro. Cieszę się, że mogliśmy wydać certyfikat bezpieczeństwa dla Parowozowni Wolsztyn. Instytucja spełniła wszystkie wymagania i będzie mogła organizować przejazdy zabytkowymi lokomotywami – mówi Ignacy Góra, Prezes UTK. Certyfikat bezpieczeństwa jest jednym z warunków uruchomienia przejazdów. Przewoźnik ma też licencję co pozwoli już 2 stycznia wyjechać pierwszym pociągiem retro.

Instytucja kultury „Parowozownia Wolsztyn” została powołana w czerwcu 2016 roku przez PKP Cargo S. A. oraz samorządy: województwa wielkopolskiego, powiatu wolsztyńskiego i miasta Wolsztyn. Parowozownia w Wolsztynie to ostatnie w Europie miejsce w którym do niedawna prowadzony był regularny ruch pasażerski przy udziale parowozów. Co roku w Wolsztynie organizowane są parady parowozów ściągające tysiące miłośników zabytkowych lokomotyw.