Polski Kongres ITS odbędzie się już po raz dziesiąty

Polski Kongres ITS odbędzie się już po raz dziesiąty

23 kwietnia 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS Polska już od dziesięciu lat, wspólnie z dynamicznie rozwijającą się branżą współtworzy rynek ITS w Polsce, czyli niemal od samego początku jego istnienia. Rok 2017 w sposób szczególny zapisze się w kalendarzu branży z uwagi na dwa jubileusze: dziesięciolecie istnienia ITS Polska oraz dziesiątą edycję Polskiego Kongresu ITS - Inteligentnych Systemów Transportowych, który odbędzie się w terminie 16-17 maja w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Polski Kongres ITS odbędzie się już po raz dziesiąty
Fot. ITS Polska

Propozycja programowa jubileuszowego Polskiego Kongresu ITS obejmuje szeroki wachlarz zastosowań ITS. Wśród tematów znajdą się zarówno zagadnienia popularne, wynikające z planów inwestycyjnych w Polsce, takich jak systemy zarządzania ruchem oraz poboru opłat na drogach krajowych, jak i budzące wciąż zainteresowanie zagadnienia takie, jak technologie stosowane w transporcie publicznym.

Rada Programowa ogłosiła program tegorocznej edycji, w ramach którego odbędą się cztery sesje tematyczne oraz 3 debaty, które obejmą zagadnienia związane z rozwiązaniami i systemami pomiarów ruchu oraz badań stanu dróg, zastosowaniem ITS jako narzędzia równoważenia mobilności czy też innowacyjnych rozwiązań w branży ITS lub standaryzacja i architektura ITS.

W ubiegłorocznej IX edycji Polskiego Kongresu ITS wzięło udział ponad 300 osób: reprezentantów  firm związanych z Inteligentnymi Systemami Transportowymi, organów rządowych, samorządowych, uczelni technicznych i prasy branżowej z całej Polski. Wśród uczestników kongresu ponad 40 % stanowili reprezentanci sektora samorządowego.

Polski Kongres ITS na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń w sektorze transportu w Polsce i Europie. Co roku w wydarzeniu bierze udział wielu mówców i ekspertów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Wierzymy, że najbliższa jubileuszowa edycja zainteresuje i zrzeszy jeszcze większą liczbę reprezentantów świata biznesu, nauki i samorządów i to przyczyni się do ulepszania całego sektora transportu w Polsce.

Szczegółowy program PKITS 2017 wraz z innymi informacjami znajdą Państwo na www.pkits.pl.