Polski Kongres ITS odbędzie się już po raz dziesiąty

Polski Kongres ITS odbędzie się już po raz dziesiąty

23 kwietnia 2017 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Stowarzyszenie Inteligentne Systemy Transportowe ITS Polska już od dziesięciu lat, wspólnie z dynamicznie rozwijającą się branżą współtworzy rynek ITS w Polsce, czyli niemal od samego początku jego istnienia. Rok 2017 w sposób szczególny zapisze się w kalendarzu branży z uwagi na dwa jubileusze: dziesięciolecie istnienia ITS Polska oraz dziesiątą edycję Polskiego Kongresu ITS - Inteligentnych Systemów Transportowych, który odbędzie się w terminie 16-17 maja w Hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

Fot. ITS Polska

Propozycja programowa jubileuszowego Polskiego Kongresu ITS obejmuje szeroki wachlarz zastosowań ITS. Wśród tematów znajdą się zarówno zagadnienia popularne, wynikające z planów inwestycyjnych w Polsce, takich jak systemy zarządzania ruchem oraz poboru opłat na drogach krajowych, jak i budzące wciąż zainteresowanie zagadnienia takie, jak technologie stosowane w transporcie publicznym.

Rada Programowa ogłosiła program tegorocznej edycji, w ramach którego odbędą się cztery sesje tematyczne oraz 3 debaty, które obejmą zagadnienia związane z rozwiązaniami i systemami pomiarów ruchu oraz badań stanu dróg, zastosowaniem ITS jako narzędzia równoważenia mobilności czy też innowacyjnych rozwiązań w branży ITS lub standaryzacja i architektura ITS.

W ubiegłorocznej IX edycji Polskiego Kongresu ITS wzięło udział ponad 300 osób: reprezentantów  firm związanych z Inteligentnymi Systemami Transportowymi, organów rządowych, samorządowych, uczelni technicznych i prasy branżowej z całej Polski. Wśród uczestników kongresu ponad 40 % stanowili reprezentanci sektora samorządowego.

Polski Kongres ITS na stałe zagościł w kalendarzu wydarzeń w sektorze transportu w Polsce i Europie. Co roku w wydarzeniu bierze udział wielu mówców i ekspertów zarówno z kraju, jak i z zagranicy. Wierzymy, że najbliższa jubileuszowa edycja zainteresuje i zrzeszy jeszcze większą liczbę reprezentantów świata biznesu, nauki i samorządów i to przyczyni się do ulepszania całego sektora transportu w Polsce.

Szczegółowy program PKITS 2017 wraz z innymi informacjami znajdą Państwo na www.pkits.pl.