Krzysztof Celiński szefem nowego pionu Mobility w Siemens Polska

Krzysztof Celiński szefem nowego pionu Mobility w Siemens Polska

01 grudnia 2017 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Dziś, 1 grudnia 2017 r. doszło do połączenia dwóch pionów branży Mobility w Siemensie. Mainline Transport (MLT) oraz Urban Transport (UT) rozpoczną funkcjonowanie jako Rolling Stock (RS). Szefem nowego pionu został Krzysztof Celiński, dyrektor całej branży Mobility.

Fot. Siemens

Z pojazdów Siemensa na co dzień korzystają m.in. PKP Cargo, DB Cargo, PKP Intercity oraz Metro Warszawskie. Blisko 50 lokomotyw kursuje na głównych szlakach towarowych, a także w przewozach pasażerskich, umożliwiając szybki dojazd m.in. z Warszawy do Berlina. Z kolei pojazdy Inspiro codziennie przewożą kilkadziesiąt tysięcy ludzi zarówno na pierwszej, jak i drugiej linii w stołecznym metrze.

Do tej pory oferta taborowa Siemensa była podzielona między dwa piony.  Wraz z początkiem grudnia zostaną one skonsolidowane w jeden spójny pion taborowy – Rolling Stock.

- Taka decyzja to odpowiedź firmy na coraz silniejsze procesy konsolidacyjne nie tylko w Europie, ale i na całym świecie.  Jeden spójny pion taborowy to lepsza komunikacja i możliwości dostosowania oferty do rosnących potrzeb klientów z branży kolejowej  – mówi Krzysztof Celiński, dyrektor pionu Rolling Stock oraz dyrektor całej branży Mobility.