Wracają pociągi na linię Nysa — Kłodzko

Wracają pociągi na linię Nysa — Kłodzko

11 kwietnia 2018 | Autor: Łukasz Kuś
PODZIEL SIĘ

Po dziesięciu latach przerwy wracają pociągi pasażerskie na linię Nysa — Kłodzko. Weekendowe przejazdy rozpoczną się 28 kwietnia i będą uruchamiane do września.

Fot.Jan Suchy Wikimedia Commons

Urząd marszałkowski w Opolu poinformował o przywróceniu weekendowych pociągów w relacji Nysa — Kłodzko przez Otmuchów i Paczków. Regularne połączenia pasażerskie na tej linii zawieszono w 2009 r. 

Po niemal 10 latach przerwy Przewozy Regionalne w porozumieniu z samorządami województwa opolskiego uruchomią weekendowe połączenia na tej trasie. Pociągi z Nysy do Kłodzka będą ruszać o 7.24 i 14.50 a połączenia powrotne o 10.11 i 17.28. Czas przejazdu między Nysą a Kłodzkiem wyniesie 1 godz. i 12 minut. Pociągi będą kursowały do 30 września. W okresie wakacji przejazdy będą się odbywały w każdy weekend.

Przez kilkadziesiąt lat na linii Kłodzko - Nysa kursował pociąg pospieszny w relacji Kraków - Jelenia Góra, który umożliwiał mieszkańcom wielu miast południowej Polski dogodny dojazd w rejon Sudetów. Obecnie by dojechać do Kłodzka mieszkańcy Górnego Śląska i Kakowa muszą korzystać z wielu przesiadek, a nowe weekendowe połączenie z Nysy nie poprawi tej sytuacji.