Trakcja PRKiI umacnia ekspansję na rynku miejskich inwestycji infrastrukturalnych

Trakcja PRKiI umacnia ekspansję na rynku miejskich inwestycji infrastrukturalnych

08 lutego 2019 | Autor: POM | Źródło: Trakcja PRKiI
PODZIEL SIĘ

Za prawie 76,6 mln zł netto firma wykona kompleksową przebudowę układu drogowo – torowego w ciągu ul. Krakowskiej w Krakowie na odcinku od ul. Rollego do ul. Dietla. W czwartek, 7 lutego 2019 r.  została podpisana umowa z Zarządem Dróg Miasta Krakowa na modernizację torowiska.

Fot. Trakcja PRKiI

W ramach inwestycji przewiduje się wymianę 3,5 km sieci trakcyjnej, przebudowę torowiska oraz peronów, a także montaż systemu informacji pasażerskiej. Przewidywana technologia prac torowych przewiduje istotne zmniejszenie hałasu i wibracji spowodowanych przejazdem tramwaju. Przebudowana zostanie również ulica Dietla na odcinku od ul. Bożego Ciała do ul. Augustiańskiej. W zakres zadania wchodzi także demontaż odciągów sieci trakcyjnej z budynków i zawieszenie sieci na stylizowanych słupach podobnych do obecnie zabudowywanych w historycznych częściach Krakowa. Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe, a trasa zyska nowoczesne oświetlenie uliczne. W ramach zadania przebudowane zostaną również sieci elektroenergetyczne, telekomunikacyjne oraz kanalizacyjne. Gruntownemu remontowi zostanie poddany most im. Józefa Piłsudskiego na Wiśle. W obiekcie oddanym do użytku w 1933 r., zostaną wymienione łożyska, niektóre elementy konstrukcji stalowej oraz większość nitów. Most zostanie wypiaskowany i pomalowany oraz dodatkowo uzyska iluminację.

Całość inwestycji zostanie zrealizowana w terminie 10 miesięcy od dnia podpisania umowy. Partnerem Trakcji PRKiI w konsorcjum wykonawczym jest hiszpańska spółka COMSA. Jest to już kolejny kontrakt tramwajowy realizowany przez Trakcję PRKiI. Obecnie spółka modernizuje blisko 3 km linii tramwajowej wzdłuż ulic Warszawskiej i Sikorskiego w Gorzowie Wielkopolskim.

Trakcja PRKiI należy do najbardziej doświadczonych podmiotów w budowie i modernizacji infrastruktury transportu szynowego. Spółka zrealizowała kontrakty w segmencie miejskiego transportu publicznego m.in. dla Warszawy, Gdańska, Wrocławia oraz Lublina. Od wielu lat firma jest producentem rozdzielnic prądu, stanowiących istotną część modernizowanych podstacji zasilających trakcję tramwajową m.in. w Łodzi, Olsztynie, Toruniu, Krakowie i Warszawie. Spośród wykonawców na polskim rynku, Grupa Trakcja dysponuje jednym z największych w Polsce parków specjalistycznych maszyn do prac sieciowych i torowych.