PKP Intercity partnerem 76. Tour de Pologne

PKP Intercity partnerem 76. Tour de Pologne

26 lipca 2019 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

PKP Intercity zostało oficjalnym partnerem 76. Tour de Pologne - jednego z najsłynniejszych wyścigów kolarskich na świecie. Przewoźnik ufunduje nagrody dla najszybszego zawodnika i dla najlepszej drużyny rywalizacji. Ponadto na mecie etapów w Katowicach i Krakowie PKP Intercity stworzy specjalną strefę dla fanów.

PKP Intercity partnerem 76. Tour de Pologne
Fot. PKP Intercity

PKP Intercity po raz kolejny dołączyło do grona partnerów Tour de Pologne. W ramach współpracy z organizatorami wyścigu, największy narodowy przewoźnik kolejowy ufunduje dwie nagrody, które wręczy przedstawiciel PKP Intercity. Pierwsza z nich trafi w ręce najszybszego zawodnika II etapu - na odcinku mierzącym 153 kilometry (4 sierpnia 2019 r.) z Tarnowskich Gór do Katowic, nazywanych „Świątynią Sprintu”. Stosunkowo płaski etap należy do najbardziej widowiskowych momentów rywalizacji. Druga z nagród trafi do najlepszej drużyny całego wyścigu i zostanie wręczona na mecie ostatniego etapu w Bukowinie Tatrzańskiej (9 sierpnia 2019 r.)

Wyścig Tour de Pologne to połączenie pasjonującej walki, rywalizacji w duchu sportu i mnóstwa pozytywnych emocji, które są inspiracją dla przyszłych młodych sportowców. Cieszymy się, że dzięki współpracy z PKP Intercity możemy zapisać kolejną piękną kartę w historii najsłynniejszego kolarskiego wyścigu w Polsce – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Tour de Pologne.

Jesteśmy dumni, że możemy wspierać wydarzenie, które jest wizytówką Polski na świecie i być częścią tak ważnej dla polskiego sportu imprezy. Dzięki Tour de Pologne możemy promować aktywność i rywalizację opartą na wzajemnym szacunku, a przy tym pokazywać piękno takich miejsc jak Śląsk czy Małopolska – mówi prezes PKP Intercity Marek Chraniuk.

Promocja Polski regionalnej łączy Tour de Pologne i PKP Intercity. Przewoźnik współpracuje m.in. z Polską Organizacją Turystyczną i zachęca do odkrywania na nowo niezwykłych zakątków kraju podróżując pociągami przystosowanymi do przewozu rowerów.

Strefa kibica PKP Intercity

PKP Intercity jako parter 76. Tour de Pologne przygotuje również specjalne atrakcje dla kibiców. Fani będą mogli odwiedzić specjalne strefy przewoźnika dostępne na mecie etapów w Krakowie i Katowicach. Na kibiców czekać będą liczne atrakcje – m.in mobilny serwis rowerowy, w którym będzie można wykonać proste naprawy, wyregulować przerzutki czy hamulce. Odwiedzający ugaszą pragnienie przy stoisku z orzeźwiającymi napojami, czy też sprawdzą swoje kolarskie umiejętności na profesjonalnym trenażerze oraz będą mogli skorzystać z atrakcji przygotowanych w wirtualnej rzeczywistości dzięki systemowi Oculus Virtual Reality. Specjalne atrakcje czekają również na dzieci, które będą mogły wziąć udział w warsztatach z Ozobotami, czyli rozwijającymi kreatywność robotami edukacyjnymi.

PKP Intercity przeprowadzi także interaktywny quiz edukacyjny. Wszyscy, którzy będą potrzebowali chwili wytchnienia mogą zajrzeć do  ustawionej przed namiotem PKP Intercity strefy chillout, w której dostępne będą leżaki i pufy.

Tegoroczny 76. Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę 3 sierpnia 2019 r. na Rynku Głównym w Krakowie, a zakończy 9 sierpnia 2019 r. w Bukowinie Tatrzańskiej.