Thales wygrywa kolejny przetarg w Chinach

Thales wygrywa kolejny przetarg w Chinach

22 sierpnia 2020 | Źródło: Thales
PODZIEL SIĘ

Thales SEC Transport (dalej TST), spółka joint venture Thales i Shanghai Electric, podpisała kontrakt z miastem Zhengzhou na dostawę innowacyjnego systemu sterowania ruchem TSTCBTC ®2.0 dla miejskiego projektu linii metra. Jest to już 15 chińskie miasto, które zaufało Thales.

Fot. Thales

Zhengzhou jest stolicą prowincji Henan i jednym z głównych miast chińskiego klastra przemysłowego. Linia nr 6 jest kluczową trasą tranzytową, która znacznie poprawi miejską przepustowość. Biegnie od stacji Jiayu Town do stacji Xiaoying, a jej całkowita długość operacyjna wynosi 39,2 km (2,8 km na powierzchni, 36,4 km pod ziemią). „Szóstka” przecina 26 stacji (25 pod ziemią), w tym dziewięć stacji przesiadkowych. Nowa trasa wzbogaci połączenia między dzielnicami Zhongyuan, Erqi i Zhengdong New District, a także rozszerzy się na zachód, włączając do miejskiej sieci komunikacji Pojezierze Xingyang Donglin.

Projekt będzie działał w oparciu o system TSTCBTC ®2.0, opracowany przez TST. Dzięki rewolucyjnej podwójnej architekturze CBTC (Communication Based Train Control) w pracy linii nie będzie żadnych przerw. Ponadto system ten znacząco zredukuje infrastrukturę przydrożną i zmniejszy koszty cyklu życia, co znacznie ułatwi utrzymanie.

Wysoka dostępność i niezawodność systemu zostały sprawdzone na linii nr 5 metra w Szanghaju - pierwszej linii metra w Chinach, na której jednocześnie prowadzono eksploatację, budowę i modernizację. Ponadto system TSTCBTC ® 2.0 zostanie zainstalowany w metrze w Szanghaju, na w pełni automatycznej, modelowej linii GoA4 FAO nr 14, która zostanie oddana do użytku w przyszłym roku.