Pechowy tydzień na torach PKP Intercity.

Pechowy tydzień na torach PKP Intercity.

23 sierpnia 2020 | Źródło: Kurier Kolejowy / facebook
PODZIEL SIĘ

Pech nie opuszczał PKP Intercity w minionym tygodniu. We wtorek 18 sierpnia IC Hetman relacji Lublin Główny - Wrocław Główny zderzył się z ciężarówką na przejeździe kolejowym, a w piatek 21 sierpnia wybuchł pożar na dachu pociągu IC Panorama relacji Warszawa Wschodnia - Wrocław Główny.

Fot. OSP Rudnik nad Sanem

Pociąg PKP Intercity Hetman relacji Lublin Główny - Wrocław Główny około godz. 7.40 na przejeździe kolejowo-drogowym z sygnalizacją w miejscowości Prędzel na szlaku Nisko – Rudnik n/Sanem, pomiędzy Stalową Wola a Przeworskiem, zderzył się z ciężarówką.

Fot. OSP Kopki

 

W wyniku zdarzenia ranny został maszynista pociągu. Zginął kierowca samochodu. Pasażerom nic się nie stało. Maszynista lokomotywy EP07-1058 musiał  być wyciągany z wnętrza pojazdu przez strażaków przy uzyciu narzędzi hydraulicznych.

Wnętrze lokomotywy po zderzeniu. Fot. OSP Rudnik nad Sanem

 

W czerwcu 2015 roku ta sama lokomotywa brała udział w zdarzeniu w okolicach Piotrkowa Trybunalskiego prowadząc pociąg TLK 14112 "Walenty Roździeński"

Fot. OSP Rudnik nad Sanem

 

W piatek 21 sierpnia o godzinie 9.09. straż pożarna została powiadomiona o pożarze w pociągu IC Panorama. Pociąg został zatrzymany w peronach na stacji Pludry. !80 pasażerów jadących pociągiem zostało ewakuowanych jescze przed przybyciem na miejsce straży.

Fot. OSP Dobrodzień

 

Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji w wentylatorze znajdującym się na dachu pojazdu. Pożar został ugaszony przy użyciu gaśnicy proszkowej. Na miejsce zadysponowano jeden zastęp straży z JRG Olesno oraz dwa z OSP Dobrodzień.

Fot. OSP Dobrodzień

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Thales wygrywa kolejny przetarg w Chinach Thales wygrywa kolejny przetarg w Chinach
Następny artykuł Hołd dla ofiar w 40 rocznicę katastrofy pod Otłoczynem Hołd dla ofiar w 40 rocznicę katastrofy pod Otłoczynem