RAILVIS.com: rewolucja w transporcie kolejowym właśnie się rozpoczęła

RAILVIS.com: rewolucja w transporcie kolejowym właśnie się rozpoczęła

10 września 2020 | Źródło: RAILVIS.com
PODZIEL SIĘ

RAILVIS.com, innowacyjna platforma online dla sektora kolejowych transportów towarowych, która skutecznie łączy wszystkich europejskich uczestników rynku, rozpoczęła dziś swoją działalność. Niezależna platforma RAILVIS.com oferuje swoim użytkownikom możliwość łatwego i szybkiego znalezienia wolnych mocy przewozowych lokomotyw lub wagonów, a dzięki kompletnej cyfryzacji przynosi rewolucyjną, nawet trzydziestokrotną oszczędność czasu w porównaniu do tradycyjnych procesów zamawiania

Fot. RAILVIS.com

Podmioty, które korzystają z transportu kolejowego, musiały dotychczas w bardzo skomplikowany sposób szukać dostawcy, jego ceny i możliwości oraz wszystko to porównywać manualnie. Następnie konieczne było komunikowanie się z każdym dostawcą za pośrednictwem poczty elektronicznej, telefonu lub spotkań osobistych, tak więc proces zamawiania był bardzo czasochłonny i skomplikowany.

„Tradycyjny proces zamówień i ofert transportu kolejowego jest bardzo nieefektywny. Idea stworzenia niezależnej platformy online, która będzie dla użytkownika intuicyjna, zrozumiała i ułatwi kompletną powiązaną komunikację, była zatem całkowicie naturalna. Cieszymy się, że przedstawiamy ją właśnie teraz, po długim okresie prób i testowania rynku, wraz z naszymi fachowcami z długoletnim doświadczeniem w branży. RAILVIS.com skutecznie połączy wzajemnie wszystkich europejskich interesariuszy rynku kolejowego, wspomagając w ten sposób ich dalszy wzrost“ - tłumaczy Adam Froněk, dyrektor zarządzający i współzałożyciel platformy RAILVIS.com. 

Oszczędność pracy, czasu i pieniędzy

Platforma RAILVIS.com jako pierwsza na rynku przejrzyście skupia wszystkie dostępne możliwości wynajmu wagonów i lokomotyw. Użytkownicy mogą lepiej zorientować się w ofercie i popycie wolnych zasobów oraz wybrać te, które są najkorzystniejsze pod względem ceny i czasu. Innowacja ta potrafi skokowo zaoszczędzić czas – zamówienia, które dotychczas trwały dni lub nawet tygodnie, mogą zostać załatwione dzięki RAILVIS.com w ciągu 15 minut. Użytkownicy platformy RAILVIS.com mogą zatem w razie oferowania lub wyszukiwania wagonów, lokomotyw i usług w transporcie kolejowym optymalizować koszty, zwiększyć wydajność i rentowność.

Logowanie na platformie RAILVIS.com jest łatwe i szybkie - wystarczy zarejestrować się na stronie internetowej, gdzie dodatkowo skorzystać można z filmu instruktażowego. Maksymalnie proste i intuicyjne jest również samo wyszukiwanie ofert firm kolejowych, które są przejrzyście posortowane, a z ofert wolnych mocy przewozowych wagonów lub lokomotyw każdy zainteresowany może wybrać odpowiednią cenę za żądaną usługę. Oprócz wyszukiwania wolnych zasobów w ramach transportu kolejowego, firmy mogą też oferować wynajęcie własnych wagonów kolejowych, których aktualnie nie używają.

„Nasza platforma umożliwia niezawodne i skuteczne wzajemne połączenie dostawców na rynku usług kolejowych i powoduje, że cała ta najbardziej ekologiczna gałąź transportu staje się jeszcze bardziej konkurencyjna wobec transportu drogowego lub morskiego. Transport kolejowy, dzięki platformie RAILVIS.com, wreszcie wchodzi w nową, nowoczesną epokę, na którą zasługuje“ - dodaje Adam Froněk.

O platformie RAILVIS.com

Platforma kolejowa RAILVIS.com powstała w 2019 roku. Zespół RAILVIS.com tworzą fachowcy z całej Europy z ponad 16-letnim doświadczeniem w branży kolejowych transportów towarowych. Celem RAILVIS.com jest całkowita cyfryzacja biznesu kolejowego i wzajemne połączenie wszystkich europejskich klientów i dostawców, w jednym środowisku, w celu maksymalnie skutecznej oferty i popytu na najbardziej optymalne rozwiązania logistyczne. Dzięki oszczędności czasu i wysoce skutecznej komunikacji platforma RAILVIS.com stymuluje szybszy wzrost kolejnych podmiotów. Przedstawiciele handlowi platformy RAILVIS.com znajdują się w większości krajów europejskich.