DB Cargo połączy porty w Rotterdamie i Antwerpii z europejskimi centrami gospodarczymi

DB Cargo połączy porty w Rotterdamie i Antwerpii z europejskimi centrami gospodarczymi

11 października 2020 | Źródło: DB Cargo
PODZIEL SIĘ

DB Cargo ma zaoferować nowe połączenia do i z dwóch największych portów morskich Europy w Rotterdamie i Antwerpii. Od grudnia nowe codzienne połączenia będą łączyć porty zachodnie z najważniejszymi węzłami gospodarczymi w Niemczech. Od przyszłego roku wielkość transportu na tych połączeniach ma wzrosnąć o około 100 000 kontenerów rocznie.

Fot. DB Cargo

"Dla naszych klientów w Antwerpii i Rotterdamie budujemy takie same połączenia, które od wielu lat sprawdzają się w innych portach, takich jak Hamburg. Jesteśmy gotowi! Nowe wyjazdy z portów zachodnich spowodują usunięcie z dróg 70 000 ciężarówek, odciążając infrastrukturę i środowisko ”- mówi dr Sigrid Nikutta, członek zarządu ds. Transportu towarowego w Deutsche Bahn i dyrektor generalny DB Cargo.

Źródło: DB Cargo

DB Cargo i jej spółka zależna TFG Transfracht umieszczają więcej towarów na torach, zapewniając codzienne połączenia ze wszystkimi ważnymi terminalami w portach. Stamtąd towary klientów są transportowane dalej zarówno w transporcie kombinowanym, jak i w pojedynczych wagonach. Z nowych połączeń mogą skorzystać nawet sektory o zmiennych wolumenach, takie jak przemysł chemiczny.

Wolumeny ładunków są transportowane z portów i grupowane w Kijfhoek. Największa stacja manewrowa w Holandii jest idealnie położona między Antwerpią a Rotterdamem. Stąd ładunek jest przewożony do miejsca przeznaczenia w nocy szybkimi pociągami bezpośrednimi.

Port Rotterdam. źródło: DB Cargo
Port Antwerpia. Źródło: DB Cargo

 

Porty w Antwerpii i Rotterdamie obsługują rocznie 27 milionów kontenerów. Ale tylko około 8-11% obsługiwanego ładunku dociera tu koleją. Inaczej wygląda sytuacja w trzecim co do wielkości porcie w Europie w Hamburgu, gdzie pociągi przywożą ponad połowę obsługiwanego ładunku.