Pierwszy bezzałogowy pociąg podwieszony przetestowano w Chinach

Pierwszy bezzałogowy pociąg podwieszony przetestowano w Chinach

14 listopada 2020 | Źródło: China International Radio / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Jak poinformowało China International Radio 9 listopada, w chińskiej prowincji Hubei przeszedł pomyślnie testy pierwszy w kraju, bezzałogowy pociąg podwieszany na jednej szynie. Taki pojazd jednorazowo może przewozić 300-400 pasażerów, a w ciągu godziny do 10 tysięcy pasażerów.

Źródło: China International Radio

Bezzałogowy pociąg został pomyślnie przetestowany na podwieszanej kolejce jednoszynowej opracowanej przez chińską firmę CRSIC, w bazie testowej dzielnicy Jiangxia w mieście Wuhan, w prowincji Hubei. Jest to pierwszy podwieszany pociąg wyprodukowany we własnym zakresie w Chinach.

Źródło: China International Radio

Taki pojazd jednorazowo może przewozić 300-400 pasażerów i do 10 tysięcy pasażerów na godzinę. Należy zauważyć, że jest to połowa przepustowości metra, ale produkcja tego rodzaju środka transportu wymaga tylko jednej czwartej finansowania do budowy metra. Ponadto podróżując takim pociągiem pasażerowie będą mogli podziwiać otaczający krajobraz.

Źródło: China International Radio

Wcześniej w prowincji Hubei (środkowe Chiny) rozpoczęła się budowa kolei poruszającej sie na podwieszanej szynie, zwaną „pociągiem podniebnym”. Kolej o łącznej wartości 600 milionów juanów ma zostać uruchomiona próbnie około maja 2021 roku na terenie ośrodka turystycznego Qingyunya w Enshi. Linia o długości 2,1 km połączy główne wjazdy, wyjazdy i atrakcje turystyczne kurortu. Na trasie powstaną trzy stacje, maksymalna pojemność dwuwagonowego pociągu będzie wynosić 170 pasażerów.