IX edycja Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2021 już niebawem w Warszawie.

IX edycja Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2021 już niebawem w Warszawie.

23 czerwca 2021 | Źródło: ENEIA / PUIG / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W dniach 18-19 sierpnia 2021 roku, po raz pierwszy w Warszawie, w Regent Warsaw Hotel, odbędzie się IX edycja Forum Transportu Intermodalnego  FRACHT 2021 - największe i najważniejsze wydarzenie branży TSL (Transport, Spedycja, Logistyka) w Polsce.

IX edycja Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2021 już niebawem w Warszawie.
Grafika: Łukasz Piechota

Przedstawiane przez przedstawiceli branży na Forum Fracht w poprzednich latach apele o usuwanie barier ograniczających rozwój przewozów intermodalnych w Polsce w znacznej mierze  odniosły skutek. Wielokrotnie zgłaszany problem braku efektywnego dostępu koleju do polskich portów morskich za chwilę przestanie być już barierą. Trwa modernizacja infrastruktury dostępowej w Gdańsku, Gdyni, Szczecinie i Świnoujściu. Pozostało jednak wiele kwestii, które w dobie mnożących się połączeń i relacji, wzrastającej konkurencji i rywalizacji na rynku przewozowym, pojawiających się nowych rozwiązań technicznych i technologicznej muszą być dostrzeżone nie tylko przez operatorów ale także przez instytucje państwowe i samorządowe.  

Przewodniczący Rady Programowej IX edycji Frachtu - Janusz Piechociński powiedział - W tym roku także ze względu na miejsce obrad FRACHT 2021 w większym stopniu niż dotychczas chcemy pokazać zaplecze polskich i europejskich Portów, integracje rożnych dziedzin transportu, prześledzić wpływ pandemii na nowe powiązania transportowe i logistyczne, reakcję władz państwowych, ministerstw transportu, kolei narodowych i firm Sektora TSL. 2021 rok to także 30 lecie rozpadu ZSRR i powstania na wschód od Polski niepodległych Państw. Niektóre z nich weszły wraz z Polska do UE, inne znalazły się w Partnerstwie Wschodnim, Wspólnocie Niepodległych Państw czy Unii Celnej.  Polityczne uwarunkowania we wschodnim i południowych otoczeniu Polski i UE przełożyły się na nowe tendencje i możliwości konkurencji i współpracy z polskim Sektorem TSL. Warto wiec pokazać efekty 17+, Trójmorza , Wyszehradu. Pokazać kierunki ekspansji PKP, polskich portów i ofert Partnerów i konkurentów.

Rosnące od lat zainteresowanie Forum Fracht to efekt starannie dobieranej tematyki, obecności osób zaangażowanych w wytyczanie strategicznych działań na rzecz rozwoju polskiej gospodarki, sukcesów takich jak wprowadzenie do prawodawstwa przepisów ułatwiających działanie przedsiębiorców branży logistycznej postulowanych przez uczestników Forum. 

W tym roku po jednorocznej przerwie wracamy do towarzyszącej Forum Gali Leaderów Transportu Intermodalnego - uroczystej kolacji biznesowej, w trakcie której wręczone będą firmom wyróżniającym się dynamicznej rozwojem statuetki Leaderów Transportu Intermodalnego.

Zarówno obrady Forum jak i Gala Leaderów Transportu Intermodalnego będą miały miejsce w Regent Warsaw Hotel, Warszawa ul. Belwederska 23.
Już wkrótce przekażemy link do dokonania rejestracji w hotelu co umożliwi rezerwację pokoju po cenach preferencyjnych dla uczestników Forum.
 
Organizator tegorocznej edycji – Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód (ENEIA) we współpracy z Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą (PUIG) dąży do dalszego umiędzynarodowienia Forum, czego dowodem jest rosnące zainteresowanie udziałem gości m.in. z Ukrainy, Kazachstanu, Azerbejdżanu, Uzbekistanu, a także krajów Dalekiego Wschodu.

Kurier Kolejowy - pomysłodawca  Forum Transportu Intermodalnego FRACHT będzie relacjonował przygotowania i przebieg konferencji.

Zapraszamy do rejestrowania się w grupie uczestników Forum. Do 9 lipca br obowiązuje cena promocyjna, tak jak w roku ubiegłym w wysokości 750,00 PLN netto. Po tym terminie koszt uczestnictwa będzie wynosił 950,00 PLN.  Konferencja będzie przebiegała w standartach wymaganych przez sytuację związaną z pandemią COVID19.

Za działania promocyjne i marketingowe z potencjalnymi partnerami biznesowymi Forum odpowiedzialny jest Paweł Zbierzchowski

p.zbierzchowski@eneia.pl; tel.: +48 729 800 224

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Rozmowa Kuriera z Markiem Witeckim, dyrektorem Handlowym, prokurentem w spółce Janson Bridging Rozmowa Kuriera z Markiem Witeckim, dyrektorem Handlowym, prokurentem w spółce Janson Bridging
Następny artykuł Zapraszamy do galerii zdjęć Adama Kupniewskiego z premiery Coradia iLint w Żmigrodzie Zapraszamy do galerii zdjęć Adama Kupniewskiego z premiery Coradia iLint w Żmigrodzie