Samojezdny pojazd diagnostyczny wyprodukowamny przez włoski Tesmec przypłynął na Litwę

Samojezdny pojazd diagnostyczny wyprodukowamny przez włoski Tesmec przypłynął na Litwę

19 października 2021 | Źródło: LTG Infra / Tesmec / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Samojezdny pojazd diagnostyczny do kontroli jakości toru drogą morską, na pokładzie statku dotarł na Litwę. Zakupiona we włoskiej firmie Tesmec położonej w Lombardii, jednostka trafiła do LTG Infra, spółki  zarządzającej litewską siecią kolejową. Pojazd jest pomalowany na żółto-zielono z dobrze znanym herbem Litwy na bokach, znanym również jako Vytis "biały rycerz" (w języku litewskim).

 

Samojezdny pojazd diagnostyczny wyprodukowamny przez włoski Tesmec przypłynął na Litwę
Fot. Tesmec

Jak poinformował Kurier Kolejowy Gediminas Petrauskas, szef biuira komunikacjii LTG Infra do tej pory na Litwie automatycznie mierzono tylko parametry geometrii torów, a wszystkie inne parametry mierzono mechanicznymi środkami pomiarowymi i kontrolnymi.

Nowy pojazd wyposażony jest w 6 kompleksowych systemów diagnostycznych:

  • wykrywanie wad nawierzchni szynowych,
  • ultradźwiękowe wykrywanie wad szynowych,
  • laserowy pomiar pofałdowania szyny i profilu szyny,
  • obrazowy monitoring elementów toru,
  • pomiar geometrii toru.

Dzięki unowocześnieniu czynności i narzędzi diagnostycznych infrastruktury kolejowej możliwe będzie skuteczne sprawdzanie różnych parametrów toru, diagnozowanie i prognozowanie zmian w czasie stanu górnego toru. Planuje się, że samojezdny pojazd diagnostyczny rozpocznie regularne pomiary od grudnia.

 

 

Tesmec projektuje, produkuje i sprzedaje produkty, technologie i zintegrowane rozwiązania do budowy, utrzymania i wydajności infrastruktury związanej z transportem i dystrybucją energii, danych i materiałów.

Kolejowa Jednostka Biznesowa Grupy Tesmec projektuje i produkuje rozwiązania technologiczne dla elektryfikacji kolei, utrzymania linii kolejowych oraz diagnostyki infrastruktury kolejowej. Zaawansowane pojazdy robocze Tesmec są projektowane zgodnie z najnowszymi międzynarodowymi standardami bezpieczeństwa.

Pojazdy diagnostyczne ze zintegrowanymi systemami diagnostycznymi dla bezzałogowej platformy diagnostycznej i zarządzania danymi spełniają rosnące wymagania bezpieczeństwa i inteligentnej mobilności.