Alstom przekaże platformę Coradia Polyvalent, zakład w Reichshoffen oraz platformę TALENT 3 do CAF

Alstom przekaże platformę Coradia Polyvalent, zakład w Reichshoffen oraz platformę TALENT 3 do CAF

24 listopada 2021 | Źródło: CAF / Alstom
PODZIEL SIĘ

Alstom ogłosił dziś, że zgodził się na zbycie platformy Coradia Polyvalent, zakładu produkcyjnego w Reichshoffen we Francji oraz platformy TALENT3, rozwijanej obecnie w Hennigsdorf w Niemczech, na rzecz hiszpańskiego producenta Construcciones y Auxiliar de Ferrocarriles S.A. (CAF). Zbycie tych przedsiębiorstw było warunkiem zatwierdzenia przez Komisję Europejską transakcji Alstom/Bombardier.

Pierwsza przedprodukcyjna Coradia Polyvalent Francja-Niemcy Fot. Alstom / Frédérique Clément.

CAF jest zadowolony z tej transakcji, bowiem umożliwi mu dalszy rozwój dzięki doświadczeniu i know-how zakładów, których ona dotyczy. CAF kontynuuje inwestycje we Francji, umacniając swoją pozycję w tym kraju, a jednocześnie Grupa będzie rozwijać swoją działalność na rynkach niemieckim i środkowoeuropejskim.

Projekt dezinwestycji będzie uzależniony od zakończenia stosownych procesów społecznych i konsultacji z przedstawicielami pracowników oraz od zgód regulacyjnych. Zamknięcie transakcji spodziewane jest w okresie od kwietnia do września 2022 roku.

Grupa CAF jest jednym z międzynarodowych wzorców w projektowaniu i realizacji kompleksowych systemów mobilności. Od ponad 100 lat firma angażuje się i z powodzeniem spełnia wymagania administracji i operatorów transportowych na całym świecie. CAF zapewnia kompleksowe zarządzanie projektem i inżynierią na wszystkich etapach projektu, w tym analizy wykonalności, projektowanie systemu, prace budowlane, sygnalizacja, elektryfikacja i inne systemy elektromechaniczne, dostawa taboru oraz eksploatacja i utrzymanie systemu. W zakresie taboru kolejowego, CAF dostarcza i utrzymuje pociągi dużych prędkości, pociągi regionalne i podmiejskie, lokomotywy, jednostki metra, tramwaje i autobusy. CAF działa już w 40 krajach na całym świecie, z zakładami produkcyjnymi w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Polsce, Brazylii, Meksyku i Stanach Zjednoczonych.

Alstom opracowuje i wprowadza na rynek rozwiązania w zakresie mobilności, które stanowią zrównoważone podstawy przyszłego transportu. Oferta produktów firmy Alstom obejmuje pociągi dużych prędkości, metro, koleje jednoszynowe i tramwaje, systemy zintegrowane, usługi dostosowane do potrzeb klienta, infrastrukturę, sygnalizację i rozwiązania w zakresie mobilności cyfrowej. Alstom posiada 150 000 pojazdów w służbie komercyjnej na całym świecie. Po dołączeniu firmy Bombardier Transportation do grupy Alstom 29 stycznia 2021 r., łączne przychody proforma powiększonej grupy wyniosły 14 mld euro za okres 12 miesięcy zakończony 31 marca 2021 r. Alstom, z siedzibą we Francji, jest obecnie obecny w 70 krajach i zatrudnia ponad 70 000 pracowników.