Umowa ramowa Railpool z Siemens Mobility na 100 lokomotyw, a wstępne zamówienie na 70 !!!

Umowa ramowa Railpool z Siemens Mobility na 100 lokomotyw, a wstępne zamówienie na 70 !!!

05 stycznia 2022 | Źródło: RAILPOOL
PODZIEL SIĘ

RAILPOOL, jeden z wiodących w Europie leasingodawców pojazdów szynowych, zawarł na przełomie roku z firmą Siemens Mobility umowę ramową na dostawę 100 lokomotyw. Wraz z podpisaniem umowy wstępnie zamówiono już 70 lokomotyw Vectron. Poszczególne wersje przeznaczone są do eksploatacji w różnych korytarzach (północ-południe oraz wschód-zachód) i mogą być wykorzystywane łącznie w 18 krajach. Railpool zamówił już w zeszłym roku 20 Vectronów MS od Siemens Mobility.

Fot. Siemens Mobility

"To duże zamówienie świadczy o naszym udanym partnerstwie z Railpool i o doskonałej jakości naszych lokomotyw. Dzięki Vectron MS firma Railpool decyduje się nie tylko na bardzo mocny i niezawodny pojazd, ale również na wielosystemową konstrukcję, która umożliwia transgraniczny transport kolejowy bez konieczności zmiany lokomotywy. Daje to naszemu klientowi maksymalną elastyczność w użytkowaniu pojazdów i możliwość reagowania na zmieniające się warunki rynkowe" - mówi Albrecht Neumann, dyrektor generalny Rolling Stock w Siemens Mobility.

"Dla naszych klientów coraz większe znaczenie ma możliwość elastycznego wykorzystania lokomotyw zgodnie z ich potrzebami w różnych relacjach europejskich. Poprzez zakup kolejnych lokomotyw Vectron i ich uniwersalną użyteczność odpowiadamy na te potrzeby rynku, a także wysyłamy pozytywny i zielony sygnał w rozwijającym się sektorze kolejowym", mówi Torsten Lehnert, prezes Railpool GmbH.

Lokomotywy dla Railpool mają moc 6,4 megawata i osiągają maksymalną prędkość 200 km/h. Są one również wyposażone w wymagane krajowe systemy ochrony pociągów, jak również w europejski system sterowania pociągiem ETCS.

Siemens Mobility sprzedał już Vectrona 1270 razy łącznie 61 klientom. Lokomotywy przejechały już ponad 500 milionów kilometrów i zostały zarejestrowane w Austrii, Belgii, Bułgarii, Chorwacji, Czechach, Danii, Finlandii, Niemczech, na Węgrzech, we Włoszech, w Holandii, Norwegii, Polsce, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii, Szwecji, Szwajcarii i Turcji.