Spółka PKP LHS przekazała sprzęt dla 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Spółka PKP LHS przekazała sprzęt dla 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej

13 stycznia 2022 | Źródło: PKP LHS
PODZIEL SIĘ

PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa, we współpracy z Fundacją Grupy PKP przekazała sprzęt dla żołnierzy, którzy pełnią służbą w strefie przygranicznej. Sprzęt trafił do Wojskowego Oddziału Gospodarczego w Zamościu w ramach akcji „Murem za Mundurem”.

 

Fot. PKP LHS

- Cieszę się ze współpracy ze spółką PKP LHS, która jest jednym z najaktywniejszych partnerów po stronie pracodawców w obszarze działania naszej brygady. Dziękuję za wsparcie - żołnierze WOT realizując zadania na granicy dysponują odpowiednim sprzętem i wyposażeniem, nie mniej jednak doceniamy tego typu inicjatywy. To wyraz szerokiego wsparcia społecznego i solidarności dla działań żołnierzy na granicy z Białorusią - powiedział dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Tadeusz Nastarowicz.

- Jako jedna z największych spółek polskiego pogranicza zachęcamy naszych pracowników do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Wychodzimy również naprzeciw potrzebom żołnierzy, żeby zapewnić im lepsze warunki podczas służby w tych trudnych zimowych miesiącach - mówi Zbigniew Tracichleb, Prezes Zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa.

 

Zbigniew Tracichleb, Prezes Zarządu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa
i płk Tadeusz Nastarowicz, dowódca 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Fot. PKP LHS

 

Do 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej trafiło sześć namiotów o powierzchni 38 m2 każdy - do budowy zaplecza logistycznego, 4000 ogrzewaczy chemicznych do rąk, 2000 ogrzewaczy chemicznych do stóp oraz 100 jednolitrowych termosów.