Transmashholding (TMH) otrzymał nagrodę "Transakcja Leasingowa Roku 2021"

Transmashholding (TMH) otrzymał nagrodę "Transakcja Leasingowa Roku 2021"

17 stycznia 2022 | Źródło: Transmashholding / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Transmashholding został uznany za zwycięzcę w kategorii "Transakcja Roku w Leasingu Kolei" w ramach krajowej nagrody "Transakcja Leasingowa Roku 2021" ustanowionej przez Rosyjską Federację Leasingu. Partnerzy projektu - Centralne Przedmiejskie Przedsiębiorstwo Pasażerskie, Sberbank, Sberbank Leasing i AlfaStrakhovanie - podzielili się nagrodą z największym krajowym producentem transportu kolejowego.

 

Fot. Transmashholding (TMH)

Spółki zawarły umowę leasingu finansowego na 12 elektrycznych pociągów pasażerskich EP2D wyprodukowanych przez Demikowski Zakład Pojazdów (DMZ, część Transmashholding). Zakontraktowany tabor został dodany do własnej floty pociągów elektrycznych CPCK i będzie przewoził pasażerów na Centralnej Magistrali Kolejowej w Moskwie (MCD). Sberbank Leasing działał jako leasingodawca, Sberbank sfinansował transakcję, a AlfaStrakhovanie zapewniła ubezpieczenie kontraktu.

 

Elektryczny pociąg pasażerski EP2D / Fot. TMH

 

Pociąg elektryczny DC EP2D jest nowoczesnym, ekonomicznym i komfortowym pociągiem spełniającym międzynarodowe standardy jakości i bezpieczeństwa. Ponad 90% komponentów EP2D jest produkowanych w Rosji, co pozwala uniknąć ryzyka związanego z sankcjami. Od 2016 roku największy rosyjski przewoźnik dowożący do pracy, Centralne Przedmiejskie Przedsiębiorstwo Pasażerskie, zakupił 126 pociągów tego modelu. Tabor jest eksploatowany na liniach kolejowych w regionie moskiewskim.

Wręczenie nagród online odbyło się pod koniec grudnia 2021 roku. Nagrody za najlepsze projekty leasingowe w 21 kategoriach branżowych zostały wręczone przedstawicielom ponad 80 firm biorących udział w transakcjach.

Transmashholding jest jedyną w Rosji firmą projektową i największym producentem nowoczesnego taboru kolejowego. Prace nad rozwojem nowych modeli produktów prowadzone są przez największe centrum inżynieryjne w Rosji, TMH Engineering, które posiada oddziały w 9 miastach i zatrudnia łącznie ponad 1100 pracowników.