Alstom dostarczy nowe lokomotywy Traxx dla Railpool

Alstom dostarczy nowe lokomotywy Traxx dla Railpool

27 stycznia 2022 | Źródło: Alstom / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Alstom otrzymał zamówienie od wiodącej europejskiej firmy leasingującej pojazdy szynowe Railpool na dostawę 15 lokomotyw Traxx. Ponadto istnieje również opcja na pięć dodatkowych jednostek. Wyprodukowane w zakładach Alstom w Kassel (Niemcy) i Vado Ligure (Włochy) 15 lokomotyw Traxx jest przeznaczonych do eksploatacji w Norwegii, Szwecji i we Włoszech.

 

Fot. Als

 

Platforma Traxx 3 to najnowocześniejsza platforma dla lokomotyw czteroosiowych w Europie. Trzy modele, Traxx AC3, Traxx MS3 i Traxx DC3, oferują wspomagający silnik spalinowy do pokonywania niezelektryfikowanych odcinków z opcjonalną funkcją Last Mile. Z ponad 2.400 sprzedanymi pojazdami lokomotywy Traxx są najbardziej udaną platformą w Europie.

Torsten Lehnert, prezes zarządu Railpool, powiedział: "Zamówienie tych 15 lokomotyw powiększy nasz park lokomotyw Traxx do ponad 250, co podkreśla naszą długoletnią, ścisłą współpracę z firmą Alstom. Cieszymy się również, że będziemy mogli zaoferować naszym klientom w Skandynawii i we Włoszech dodatkowe, nowoczesne lokomotywy wraz z naszą sprawdzoną koncepcją pełnego serwisu. Wszystkie lokomotywy będą wyposażone w sprawdzoną funkcję Last Mile, która znacznie rozszerza zakres zastosowań naszych lokomotyw."

Kevin Cogo, szef działu lokomotyw Traxx w Alstom, dodał: "Railpool jest jednym z naszych największych klientów w sektorze lokomotyw, z którym łączy nas długa i udana współpraca. Cieszymy się, że możemy przyczynić się do zwiększenia wydajności i zrównoważenia transportu towarowego w Europie Północnej i Południowej dzięki tym dodatkowym lokomotywom Traxx na rynek włoski, norweski i szwedzki."